Dvě cenné výhry pro Choceň

Choceň – V prvním jarním domácím utkání soutěže volejbalového Krajského přeboru II. třídy mužů nastoupilo mužstvo Chocně B proti soupeři z Vysokého Mýta A.

18.5.2011

Dvě výhry nad V. Mýtem znamenají pro volejbalisty Chocně B udržení první příčky. Tu budou hájit v sobotu ve Chvaleticích. Foto: archiv VK Choceň

Choceňský výběr se před utkáním nacházel v čele tabulky právě před svým soupeřem, který se díky skvělé jarní formě propracoval již na druhé místo. V sérii své neporazitelnosti v této druhé části soutěže chtěli hosté z Mýta pokračovat i nadále. Ovšem ani domácí nechtěli dát kůži zadarmo, a proto se očekával vyrovnaný zápas.

Choceň B – Vysoké Mýto A 3:1 (23, -18, 18, 19)

Do úvodního setu vstoupili lépe domácí, kteří se hned ujali vedení 4:0. To se ale záhy rozplynulo jak pára nad hrncem a hosté zásluhou dobré obrany na síti a v poli otočili na 8:13. Poté se v poli probrali i Choceňští a na svého soka se zpětně dotáhli. Vyrovnaný průběh ale netrval dlouho, misky vah se znovu překlopily více na stranu hostů z Mýta. Bojovností na všech postech však domácí nedopustili prohru a i díky chybám hostujících hráčů v útoku zvládli v koncovce stav otočit, udržet nepatrný náskok a zvítězit nakonec 25:23. Vstup do druhé sady byl pro domácí jako zlý sen. Po chvíli byl stav na ukazateli 1:8. Postupně se choceňská útočná síla vzchopila a pomalu začala z hrozivé ztráty ukrajovat. Když už byl soupeř takřka na dohled, tak se kolo opět zadrhlo. Nedůrazný útok Chocně v tomto setu znamenal po výsledku 18:25 srovnání stavu. Začátek a průběh třetí sady si již domácí pohlídali, a proto bylo dlouho skóre jak na houpačce. Vše se změnilo až ke konci, kdy Choceňští postavili nad sítí neprostupnou zeď, kterou se hostům nepodařilo překonat, a set prohráli poměrem 18:25. Přesvědčivý průběh čtvrté sady ze strany domácích byl způsoben jejich obětavou obranou v poli a nadále úspěšnou obranou na síti. Tyto aspekty znamenaly vedení 19:12. Poté rozjetý choceňský vlak na chvíli vykolejilo zranění smečaře, po kterém hosté vycítili šanci a snížili na 16:19. To však bylo z jejich strany vše a po výsledku 25:19 se mohlo početné publikum radovat společně s hráči z konečného vítězství 3:1.

Choceň B – Vysoké Mýto A 3:0 (16, 20, 25)

Odvetné utkání již mělo poměrně jednoznačný průběh. Domácí udělali několik změn v sestavě a kvalitní hrou na všech postech nedávali hráčům z Mýta po dva sety šanci a naději na úspěch. Hosté zmobilizovali zbytky sil a ve třetí sadě se svého soupeře drželi jak klíště. O výsledku sady tak rozhodla až dramatická koncovka, kterou však rozhodly dva nekompromisní úspěšné domácí bloky. Výsledek 27:25 znamenal, že všechny body i tentokráte zůstaly na choceňské antuce. Nutno dodat, že z obou stran byla k vidění opravdu kvalitní sportovní podívaná a diváci, kteří si našli na tato utkání cestu, nemuseli rozhodně litovat.

Sestava Chocně: Adamec, Bek, Husák, Kostka, Kiesewetter, Sobotka, A. Zemek, T. Zemek, O. Žaba, Š. Žaba.

Důležitá vítězství znamenají pro choceňský celek udržení první příčky. Tuto výbornou pozici budou hájit Choceňští již v sobotu, kdy je čeká dlouhý výlet pod vysoké komíny do Chvaletic, kde se střetnou s domácím B týmem.