Vysocký krosový půlmaratonVysocký krosový půlmaratonZdroj: web závoduJak již bylo zmíněno tak Vysocký krosový půlmaraton začíná již tuhle sobotu. Vyjma hlavního závodu se poběží i dva malé na 7 a 3.5 kilometru. Právě nejkratší trať je určena především pro děti do 15 let, kteří po jeho absolvování získají medaili. 

Hromadný start je naplánován na 10. hodinu na hřišti ve Vysoké u Holic, kde bude připravené veškeré zázemí s možností parkování, občerstvení i pro diváky. Děti se v případě příznivého počasí budou moct těšit i na skákací hrad. 

Lesní okruh má celkovou délku sedmi kilometrů a půlmaratonští běžci ji poběží tedy třikrát. 

součástí závodu - jsou další 2 doplňkové závody na 7 a 3,5 km. Nejkratší závod je určen primárně pro děti do 15 let. Děti získávají za absolvování závodu medaili.
Startuje se najednou v 10:00 hod, místo - hřiště ve Vysoké u Holic, kde je veškeré zázemí, s možností parkování, občerstvení i pro diváky, v případě příznivého počasí pro děti bude nachystán skákací hrad.
lesní okruh délky 7 km, pro nejkratší distanci je okruh zkrácen. 
Na hlavní půlmaratonské distanci se tedy běží celý okruh 3 krát. Po deseti ročnících byla loni trať upravena a běží se pouze po přírodním povrchu. Za ustanovení nového rekordu trati vypisujeme v kategorii mužů i žen finanční prémii.

Měření časů bude probíhat čipovou technologií a na okruhu jsou tři občerstvovací stanice.
Loňský vítěz na půlmaratonské trati byl mezi muži Jaromír Hradecký, mezi ženami Leona Blažková.

V průběhu i po závodu hudební doprovod dělá rocková kapela. I letos vystoupí skupina Jeden je vadnej z Pardubic.
Vedle pořadí závodníků v jednotlivých závodech se tradičně vyhlašujem a oceňuje i speciální kategorie (nejdříve narozený závodník v hlavním závodě, nejvzdálenější závodník - už zde běžel například závodník z Peru, z Itálie nebo Německa, závodník, kterému se nejvíce líbila trať - to je ten, který na ní strávil nejvíce času). Tradiční je tombola losovaná ze všech vydaných startovních čísel.

Do Běžeckého poháru D35 se započítávají výsledky závodníkům z hlavní půlmaratonské trati.
Nejvyšší účast závodníků jsme měli v roce 2019 a to celkem 236.