Čtvrté semifinále podobně jako včera otevřel dvojkou Kamil Švrdlík. Radim Klečka sice následně vyrovnal, ale Opava měla v útoku několikrát po sobě smůlu a neprohodila míč obroučkou. Když Dušan Pandula proměnil trojku a vzápětí i dvě šestky, načež skóroval i Brandon Spearman, prohrávali domácí 4:11 a lavička si brala time.

Promluva do duše ze strany trenéra Petra Czudka zabrala a Slezané začali stahovat. Bezvadná podívaná byla především na kombinaci Jakuba Šiřiny s Václavem Bujnochem, přičemž úspěšně zakončoval druhý jmenovaný. Hodně cítit byla přítomnost Miroslava Kvapila pod oběma koši. První čtvrtka nakonec dospěla ke stavu 18:19.

Začátek druhé periody Opavě vyšel. Václav Bujnoch nejprve poprvé v semifinále s Pardubicemi na palubovce opavské víceúčelovky poslal svůj celek do vedení a Šiřinova trojka vzápětí náskok domácích zvýraznila. Hra družiny trenéra Petra Czudka působila o poznání urovnanějším dojmem než včera.

Opavané mnohdy hráli na hranici sebeobětování. Nevypouštěli jediný souboji, pozorně bránili a neváhali skákat pro míče i přímo na palubovku. Několikrát ale měli smůlu na obranném doskoku, kdy jim balon odletěl z rukou. To ale naštěstí nevadilo, protože jim šla střelba z perimetru. Po trojkách Šiřiny a Jurečky Slezané odskočili na rozdíl třinácti bodů. O poločase svítilo na ukazatelích skóre 37:24.

Ani ve třetí čtvrtce vysoké tempo utkání neustalo. Opavští hráli s obrovským nasazením a dokázali si udržovat náskok okolo deseti bodů. Výborně bránil Miroslav Kvapil, který si připsal na konto i jeden exkluzivní blok soupeře.

Publikum vyděsil nepříjemný pád Radovana Kouřila při nájezdu na koš. Následně musel z palubovky a na lavičce mu masér Petr Kivorchian zaledoval pochroumané zápěstí pravé ruky.

V té době ovšem už Pardubičtí stahovali a přiblížili se na rozdíl jednoho bodu. Pozitivní zprávou pro domácí byla čtvrtá chyba jednoho z klíčových hráčů hostů Dušana Panduly, kterého Východočeši stáhli ze hřiště a šetřili do závěrečné pasáže zápasu. Opavu opět postavily na nohy trojky. Před závěrečnou částí bylo skóre 52:45.

Začátek čtvrté čtvrtiny patřil Jakubu Šiřinovi. Na konto si připsal další úspěšný trojkový pokus a když ho Kent nedovoleně zastavil při sólovém postupu na koš, proměnil pak také dvě šestky.

Závěrečné minuty patřily Martinu Gniadkovi, který předváděl neuvěřitelné věci. Trojky, dvojky, trestné hody a doskoky, nic pro něj nebyl pro problém. Na palubovce se podle toho také náležitě radoval.

Opava zvítězila 83:65 a série se ve čtvrtek vrátí do Pardubic. Tým kouče Petra Czudka vede 3:1 na zápasy.

BK Opava – BK JIP Pardubice 83:65 (18:19, 37:24, 52:45)
Body: Klečka 21, Šiřina 18, Gniadek 15, Kvapil 10, Bujnoch 8, Dragoun 6, Jurečka 3, Kouřil 2 – Spearman 24, Pandula 11, Kohout 9, Švrdlík 8, Welsch 6, Kent 3, Nečas a Půlpán 2. Rozhodčí: Vyklický – Hruša, Salvetr. Fauly: 20:18. TH: 10/16:17/20. Trojky: 13:6. Doskoky: 41:42. Diváků: 1800. Hráč utkání: Radim Klečka. Stav série - 3:1.