„Projevila se herní kvalita Plzně,“ řekl jasně televizní expert Pavel Formánek, bývalý reprezentant, hráč Chrudimi či Vysokého Mýta.

Nejzbach ztratil potřetív řadě – a právě v této sérii se jasně ukázalo, jak se futsalová liga rozdělila. Z druhdy výhradně amatérské soutěže je nyní klání dvou nesrovnatelných světů. „Že jsme prohráli potřetí v řadě? Měli jsme těžký los,“ nelámal si hlavu s posledními výsledky trenér Miroslav Semerád.

Jeho tým prohrál před Plzní také s Chrudími a Teplicemi. To jsou všechno mančafty, pro jejichž hráče je futsal zaměstnáním. Vedle nich mají podobné podmínky ještě Litoměřice i pražská S – Sparta a Slavia.

„Nemyslím, že jsme v útlumu,“ podpořil trenérova slova po duelu s Plzní i vysokomýtský Václav Sklenář, autor jediné branky domácích. Ta však přišla až tři minuty před koncem za stavu 3:0 pro soupeře, který navíc ještě o chvíli později skóre dotvořil.

„Se silnými soupeři jsme se neprosadili. Tady je vidět rozdíl mezi amatérským a profesionálním futsalem. Já přijedu z práce a jdu si zahrát, oni trénují každý den. Plzeň nás udělala fyzicky,“ vykládal Sklenář.

„Trénujeme pětkrát v týdnu, to se projevilo,“ přikývl plzeňský tahoun Tomáš Abrham, jenž si zapsal dva zásahy.

Přesto všechno se Nejzbach drží mezi špičkovými týmy: Před pátečními večerními duely byl na pátém místě tabulky.