Hráči Kerhartic nedokázali zopakovat podzimní výkony ze vzájemných zápasů, kdy na své palubovce jasně dominovali. Kerhartičtí se tentokrát museli sklonit před svým městským rivalem a přenechat mu tolik potřebné body.  Blížící se závěr soutěže a současné postavení v tabulce určuje, že o sestupujícím a možnou baráží se rozhodne mezi Dřevěnicemi, Ústím nad Orlicí, Kerharticemi a Českou Třebovou. Proto jen vítězství v obou zápasech mělo zachovat Kerharticím velkou, třeba jen teoretickou, naději na ligovou účast i v dalším ročníku.

Jiskra Ústí – Sokol Kerhartice 3:1 (21,-14,19,15)

První set byl vyrovnaný, závěr patřil domácím. Ve druhém setu byly Kerhartice jasně lepší, dařilo se zejména smečařům a blokařům. Ve třetím setu za stavu 19:19 došlo ve hře hostí k nečekanému zvratu a šesti body ztratili set. Jak se později ukázalo, tak i celý zápas. Dokud se na straně Kerhartic dařilo na smeči zejména Jakubalovi, kterému svým výkonem sekundoval i Duffek, dobrá práce „středáků“ a bojovnost, hrály o vítězství. A najednou se jejich hra hroutila, hráči Kerhartic působili unaveně, ztráceli jiskru a celý zápas. Pro početnou diváckou kulisu to byl ale zápas jistě zajímavý.

Jiskra Ústí – Sokol Kerhartice 3:0 (20,19,16)

Ani přestávka před druhým zápasem nezahnala Kerharticím myšlenky na prohraný zápas a nutnost bodovat ještě více svazovala ruce a nohy jejich hráčům. Co bylo platné, že chvílemi měli velmi dobré pole, když téměř neexistoval útok. Nepomohlo ani střídání a zápas skončili hosté v hlubokém útlumu. Výkon některých jejich borců byl k nepoznání. Prohra pro Kerhartice znamená pád na 9. místo, o bod před nimi je pak na 8. místě Ústí nad Orlicí.

(fle)