Do Vysokého Mýta v pátek večer dorazí neohrožený futsalový vládce posledních let – Era–Pack Chrudim. Před posledním kolem má bez nervů zajištěnou první příčku a chtělo by se říct, že se přijede na palubovku Nejzbachu dobře bavit. Omyl. Chrudimští přijedou bojovat o triko na play off. Minule nezbylo místo v sestavě třeba bývalého reprezentanta Sluku. Mýto čeká pořádně těžká šichta.

Pátek, 20.00: Nejzbach Vysoké Mýto (4. místo, 40 bodů) – Era–Pack Chrudim (1. místo, 61 bodů). Když se Nejzbach potkal s Chrudimí naposledy, vyšel ze zápasu jako zpráskaný pes. Dostal doslova nařezáno a po bázlivém výkonu prohrál 1:10. „Budeme hrát proti nejlepšímu mužstvu v Česku a naše forma momentálně oslnivá opravdu není,“ nedělá si před soubojem příliš velké naděje trenér Mýta Roman Páral. Záměrně se staví do role outsidera: „Klidně bych bral i nějakou přijatelnou porážku. Připravujeme se spíš na Benago. S Chrudimí chceme odehrát zápas důstojně.“

Překvapivá informace zní – Nejzbach nenastoupí v nejsilnější sestavě. Hazard? Možná, ale kouč Nejzbachu má pro nenasazení tria Formánek, Lištván, Vágner naprosto logický důvod. Všichni tři bývalí hráči Era–Packu jsou v karetním ohrožení. A byla by chyba, kdyby někdo z nich vypadl, přišel by tím o první čtvrtfinále s Benagem. „Dáme šanci jiným klukům, hlavně si musíme věřit. V Chrudimi jsme zápas zabalili a odchodili. Nesmíme Chrudimi darovat jednoduché branky,“ plánuje Páral.

Ze souboje reprezentačních brankářů Mellera (Chrudim) s Gerčákem (Mýto) také nejspíš sejde. „Je otázka, jestli Libor bude vůbec chytat. Ještě nejsem rozhodnutý, jestli nedostane šanci David Šimon. Když se vrátil z hostování, tak jsme měli v úmyslu na oba brankáře rozdělit zátěž rovnoměrně. A teď je řada právě na Davidovi,“ naznačil svoje plány vysokomýtský Páral.

Pokud se Nejzbach zvedne, zapomene na tragické zápasy s Teplicemi a Šumperkem a dokáže udolat ve čtvrtfinále Benago, mohl by na Chrudim narazit zanedlouho znovu. V semifinále. „No ale to se tam nejdřív musíme dostat,“ usmíval se Páral. Ale ani jeho protějšek Ota Stejskal nebere první čtyřku za hotovou: „To je ještě hudba budoucnosti a nerad bych říkal hop, dokud se nedostaneme přes čtvrtfinále. Ve vyřazovacích bojích budeme sice favority, ale play off bývá úplně jiná soutěž. Nezapomeňte, že třeba první z našich mistrovských titulů jsme vybojovali, když jsme do play off vstoupili z osmého místa.“