Jakub Dudycha letos v hale opakovaně vylepšil národní juniorský rekord, naposledy na mítinku ve francouzském Lyonu na 1:47,12. Ovšem aby mohl pomýšlet na postup do semifinále, musel by z tohoto skvělého času ještě podstatně ukrojit, protože ve Skotsku se sešla mimořádně kvalitní konkurence.

Závodník AC Vysoké Mýto se představil ve čtvrtém z pěti rozběhů. Jeho ostré tempo udal hned od startu Belgičan de Smet, společně s ním se drželi v popředí Španěl Attaoui a Švéd Kramer. Ve finiši byl nejrychlejší Attaoui, do semifinále však prošli nakonec všichni tři tito borci, třetí Belgičan časem (1:46,34). Dudycha se za polovinou závodu dostal před vadnoucího Etiopana Mekkonena, ale ztráta na nejrychlejší trojlístek byla příliš značná. Časomíta mu v cíli naměřila čas 1:47,81 a svůj první životní start mezi světovou špičkou zakončil mladý reprezentant z Vysokého Mýta na celkovém 18. místě. Ani druhý z českých zástupců na této trati Filip Šnejdr na postup neměl, běžel o půl vteřiny pomaleji než Dudycha a obsadil 22. příčku.

Halové mistrovství světa v atletice v Glasgow:

800 m muži, rozběhy: 800 m: 1. García (Šp.) 1:45,81, ...18. Dudycha 1:47,81, 22. Šnejdr (oba ČR) 1:48,30 - oba nepostoupili do semifinále.