Zárukou vynikajícího utkání je nejen fakt, že se potká první s druhým, ale také to, že Choceň „neumí“ uhrát zápas, ve kterém by padly například jen dvě branky.

Třicet minut před dvacátou hodinou vypukne jistě napínavé utkání. Poslední přípravy domácích proběhly ve čtvrtek, tým se zaměřil především na přípravu herní taktiky. „Vytváříme si hodně šancí, které proměňujeme, takže nám nevadí, že poměrně dost inkasujeme,“ řekl asistent trenéra Petr Drvota a dodal: „To je oproti loňské sezoně ten zásadní rozdíl. Vloni jsme šance měli, ale neproměňovali jsme je.“ Nepsaným pravidlem u Gillotiny je snad i neuhrát zápas, který by skončil výsledkem 1:1 nebo 1:2. „Nikdy nebudeme mančaft, který bude hrát na co nejméně gólů, ale chceme hrát a chceme si vytvářet příležitosti a je to o tom, zda se šance promění nebo ne,“ vysvětlil Drvota.

Začátek letošní sezony se příliš neliší od té loňské, jen vloni se Gillotině přestalo po prohře s Hradcem Králové dařit a nezdar se táhl až do konce sezony. Letos mají futsalisté z Chocně dobře našlápnuto a nebojí se ani vedoucího týmu. „Kunčice jsou kompaktním týmem, který hraje výborně dozadu, letos dostali jen osm branek a mají propracovaný přechod do útoku, takže musíme chytat brejky, pokud se vše podaří podle představ, neměla by Gillotina podle Drvoty zaznamenat prohru. On sám odhaduje výsledek na výhru 6:5. Zda se asistent trenéra nemýlil, se dozvíme již dnes večer. Všichni vyznavači futsalu by proto neměli chybět na utkání prvního celku s druhým a měli by domácí Gillotinu přijít povzbudit.