FTC Vysoké Mýto – FBŠ Slavia Plzeň 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
Branky: 6. Ašenbrennerová, 7. Musilová, 53. Juříková, 60. Prokešová – 2. a 28. Staňková 18. Drobná, 56. Polívková, 58. Böhmová. Rozhodčí: Taufmann, Žofka. Vyloučení: 1:2. Vysoké Mýto: Ondrová – Kozáková, Pokorná, Ašenbrennerová, Smolová, Šatníková, Rajnyšová, Krátká, Prokešová, Brandová, Juříková
Plzeňačky využily téměř každého zaváhání, kdežto soubor Aleše Dejdara v koncovce tápal. Domácí kouč dobře věděl, že Slavia má kvalitní kádr, a dokázal to ocenit. „Po odchodu Veroniky Bekeové do Mladé Boleslavi jsme narychlo sháněli hráčky pro doplnění družstva. Na to, že jsme společně absolvovali pouze jeden trénink, před dívkami smekám. Soupeřky mají mnoho zkušeností a hrály to chytře. Všechno je to o herní praxi. Ta nám prozatím chybí," uhodil hřebíček na hlavičku Dejdar.
Plzeň otevřela skóre už ve druhé minutě po krásném gólu Staňkové. Ašenbrennerová s Musilovou však svými trefami potvrdily fakt, že se body z Mýta nevozí zrovna lacino. Chyběla však gólová pojistka. Ta bohužel pro domácí nepřišla, a tak si vzaly slovo plzeňské hráčky. První varování přišlo po břevnu Volkmannové a když nevyužila svoji „loženku" Ašenbrennerová, přišel z protiútoku trest z hole Drobné.
Druhá třetina přinesla velké šance na straně FTC, ale stav utkání změnil až tečovaný padáček Staňkové. Mýto dřelo a vyrovnávací branka byla na spadnutí. Ruce nad hlavu už už zvedala Pokorná, ale geniální přihrávku od Kozákové nezúročila.
Naopak.
Další břevno nastřelila aktivní Staňková a Ondrová si mohla zhluboka oddechnout. Tlak Mýta sílil a po obléhání hostující branky přišla sladká odměna v podobě gólu Juříkové. Zajímavé utkání spělo do dramatické koncovky. V 56. minutě ztratila míček Kozáková a Polívková si už věděla rady. Domácí tým branka rozhodila, čehož o minutu později využila Böhmová. „Závěr byl hodně hektický. Hodil by se nám v něm důraz Bekeové, ta se ale prakticky nedá nahradit. Cením si toho, že holky na konci nerezignovaly a dřely až do konce," uvedl Aleš Dejdar.
A měl pravdu.
Prokešová v poslední minutě snížila na rozdíl jedné branky, ale času na srovnání se už nedostávalo. Bojovný mač tak rozhodly zkušenosti a s nimi spojená produktivita. „Přijelo nás málo. Docela dost jsme chybovaly v rozehrávce. Nevím, jestli to bylo tím, že většina z nás hrála ještě za béčko v Berouně, ale hodně se to klouzalo a my s tím měly problémy. Mýto nás ničím nepřekvapilo. Jako nováček se teprve rozkoukává, ale určitě má na to být v tabulce výše," uvedla střelkyně druhé branky Plzně Veronika Drobná.

FTC Vysoké Mýto – FbC Panthers 4:6 (3:0, 1:1, 0:5)
Branky: 7. Kozáková, 10. Musilová, 12. Musilová, 30. Kozáková – 24. Rosmusová, 48. Sátrová, 48. Rosmusová, 50. Baráková, 55. Sátrová, 59. Sátrová. Rozhodčí: Čečetka, Čížek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 65. Vysoké Mýto: Ondrová – Svobodová, Musilová, Kozáková, Pokorná, Šatníková, Smolová, Krátká, Prokešová, Brandová, Juříková.
Uspět proti druhému celku tabulky se zdálo jako nemožný úkol.
Ale pozor. Hráčky Mýta odehrály výborné utkání, výtečně bránily, s čímž si soupeřky dvě třetiny nevěděly rady. Až poslední třetina rozhodla, že si vítězství nakonec odvezou florbalistky FbC Panthers.
Nástup domácích hráček byl impozantní. Kvalit soupeře se nezalekly, rychle si vypracovaly tříbrankový náskok, čímž jej dokonale zaskočily. Ještě po druhé třetině byl rozdíl ve skóre o tři góly.
A pak přišel kolotoč.
Hráčky FTC nevěděly, kde jim hlava stojí. Hostující florbalistky velmi rychle srovnaly krok, na což musel trenér Dejdar zareagovat oddechovým časem.
Věděl, že se něco blíží.
Přes veškerou snahu se nepodařilo uhájit velmi cennou remízu. Sátrová dvakrát poslala míček do vysokomýtské svatyně a rozhodla duel. „Vítězství v zápasu bychom si zasloužili za svoji skvěle předvedenou hru. Bohužel se takto nestalo, ale musím pochválit celý tým," hodnotil utkání trenér Aleš Dejdar. Jeho protějšek slova chvály nenašel. „Po celý zápas jsme hráli do plného betonu, bohužel jsme si s tím celý zápas nevěděli rady. S takovýmhle týmem bychom měli vyhrávat rozdílem třídy," uvedl trenér Lukáš Jenšík.