Autodromo Ricardo Tormo na jihu Španělska byl dějištěm prvního Doubkova triumfu v EuroNascar od roku 2021, na jehož konci potom slavil titul. Dobrou formu naznačil jezdec z Litomyšle v kvalifikaci EuroNascar 2, kde zajel druhý čas z pětadvaceti borců na startovním roštu. Největším soupeřem mu ve Valencii byl jeho stájový kolega z týmu Hendriks Motorsport Gil Linster, s nímž se dokonce dostal záhy po startu do kolize. Mohl však pokračovat dál, usadil se na čele a po celých patnáct kol před sebe nikoho nepustil, pod šachovnicí projel s bezmála dvousekundovým náskokem.

„Jel jsem dobře od startu do cíle, takže jsem velmi šťastný. Myslím, že je to moje první vítězství po dvou a půl letech, takže doufám, že si to fanoušci užili,“ uvedl Doubek na oficiálním webovém profilu seriálu EuroNascar. Druhá bodovaná rozjížďka této kategorie se stala kořistí bezchybně jedoucího Linstera, který udržel dotírajícího Doubka za sebou. Přesto může být litomyšlský reprezentant navýsost spokojen, bodový součet mu zajistil, že na druhý podnik přijede coby lídr pořadí.

HC Spartak Polička. Nahoře: Pešinová, trenér M. Grubhoffer, Dvořáček, Šebela, trenér Soukal, N. Grubhoffer, Švejda, Dosoudil, trenér Mach. Uprostřed: Greň, Pešina, Šenk, Šimon, Charvát, Oblouk, Soukal, Bureš. Švanda. Dole: Mach, Mitáš. Chybí: Zecha.
Bez dřiny to nejde. Mladí hokejisté z Poličky to pochopili a předčili české obry

Jestliže Doubkovi v kategorii EuroNascar 2 motoristická štěstěna přála, tak v klání EuroNascar PRO tomu bylo přesně naopak. V první jízdě ho srazily technické potíže monopostu, kdy mu odešel diferenciál, o den později ho zase zastavila hromadná bouračka, do které se nešťastně zapletl, následoval tvrdý náraz do hrazení a Ford Mustang byl odepsán. Jezdec vyvázl z ošklivé situace nezraněn, nicméně auto bylo na odpis a bude náročná práce dát ho znovu do pořádku.

Seriál pokračuje 18. a 19. května na italské trati Vallelunga, dále se v letošním roce bude závodit v anglickém Brands Hatch, nizozemském Venray, na konci prázdnin v Mostě, v německém Oscherslebenu a belgickém Zolderu.

NASCAR Whelen Euro Series, 1. závod ve Valencii (Šp.)
EuroNascar 2
1. jízda: 1. Doubek (ČR, Ford Mustang), 2. Schober (Rak., Ford Mustang), 3. Capelli (It., Ford Mustang).
2. jízda: 1. Linster (Luc., Toyota Camry), 2. Doubek (ČR, Ford Mustang), 3. Schober (Rak., Ford Mustang).
Průběžné pořadí: 1. Doubek 75. 2. Schober 69, 3. Toffel (Švýc., Chevrolet Camaro) 66.
EuroNascar PRO
1. jízda: 1. Ghirelli (It., Chevrolet Camaro), 2. Jouffreau (Fr., Ford Mustang), 3. Lasserre (Fr., Ford Mustang), … 22. Doubek (ČR, Ford Mustang).
2. jízda: 1. Hezemans (Niz., Toyota Camry), 2. Ghirelli (It., Chevrolet Camaro), 3. Dauenhauer (Něm., Chevrolet Camaro), … Doubek (ČR) neklasifikován.
Průběžné pořadí: 1. Ghirelli 75, 2. Goossens (Bel., Toyota Camry) 66, 3. Lasserre 66, … 22. Doubek 30.