Největší dostihová událost, tou je už od roku 1874 Velká pardubická. Tento závod přežil války, přežil komunismus a přežije i následující události, které se zajisté někdy objeví. Nejprestižní závod koní na území střední Evropy se však může pochlubit nejen přehlídkou těch nejlepších závodníků. Od pradávna je tato událost považována také za módní akci, která nemá ve sportovním odvětví obdoby. S nadsázkou se dá až říct, že televizní kamery nevědí, zda mají mířit více na diváky či závodní pole. 

Zopakuje Mr. Spex loňský titul z Velké pardubické nebo se stane vítězem někdo jiný?
ANKETA: Sázky nanečisto. Zkuste si tipnout vítěze Velké pardubické

Důkazem, že se Velká pardubická řádí mezi sportovní módní události roku je i fakt, že jedna z nejprestižnějších českých módních návrhářek ukázala speciální dress code právě pro velký dostihový pardubický den. Řeč je samozřejmě o Beátě Rajské. Ta se spojila s hlavním sponzorem celého závodu, tedy Slavia pojišťovnou, a ukázala, jak by se měli návštěvníci obléct. 

„Když mě oslovila Slavia pojišťovna připravit mini přehlídku s tématem dostihového dress codu Velké pardubické, byla jsem za to ráda, protože Pardubická má svoji tradici a historii, a bude fajn, když i dress code bude odpovídat tomu, co pro Českou republiku tato významná událost znamená," potěšilo světoznámou módní návrhářku.

V přiloženém videu či galerii se můžete podívat a inspirovat, jaký klobouk a šaty si letos na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou si můžete obléct.

Zdroj: Youtube