Letohradský mladší hokejbalový dorost v sobotu odehrál druhý ročník turnaje Východočeského poháru mladšího dorostu. Konal se pod hlavičkou Komise mládeže regionu Východ v České Třebové.

Do turnaje bylo přihlášeno sedm mužstev a Letohrad byl nalosován do čtyřčlenné skupiny „A“. V té byla kromě Letohradu také Polička, Hradec Králové a Výběr U15 Pardubického kraje.

V týmu U15 byli též hráči Letohradu – Adam Král, Radek Stárek, Štěpán Kuklík a Jakub Cvejn.
Letohrad nastoupil nejdříve proti týmu U15. Utkání se hrála na 2 x 10 minut čistého času. Na lavičku se v roli trenéra postavil Jiří Tesař.
V prvním utkání přehráli Letohradští „patnáctku“ 5:0, pak je čekalo malé derby s Hradcem Králové.

Byl to vyrovnaný napínavý zápas, hrál se pohledný hokejbal plný šancí na obou stranách. Nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Letohradu.
Třetí utkání základní skupiny sehráli Letohradští s Poličkou. Skóre otevřeli opět Letohradští – už na konci druhé minuty zásluhou Halbrštáta. Soupeř ale 27 vteřin před koncem poloviny srovnal po špatné signalizaci rozhodčího na 1:1. Ve druhé polovině Letohrad opět strhl vedení na svou stranu, Poličským se ale minutu a půl před koncem povedlo vyrovnat, když se trefil Hejtmánek. Výsledek zůstal 2:2 a Letohrad postoupil do play - off z druhého místa.

Ve čtvrtfinále narazil na extraligového rivala Alfu Pardubice. První polovina přinesla pět branek. Druhá polovina patřila Letohradu. Celkový výsledek se zastavil na skóre 5:2 a Letohrad postoupil do semifinále.

To Letohradu přiřklo soupeře, který patří do regionu Morava – Jih – o finále se hrálo s týmem Bulldogs Brno. První polovina byla vcelku vyrovnaná, Buldoci měli o zápas méně než Letohrad a na hře to bylo znát. Vedení ale po první polovině patřilo Letohradu. Druhá polovina ale přinesla vítěze – Letohrad vyhrál 5:1.

Ve finále čekala znovu Kometa Polička. Utkání bylo napínavé od začátku až do konce a o tom, že se skutečně ve finále sešly dva nejlepší týmy, svědčil i průběh utkání. Letohradští, ač vyčerpaní po pěti zápasech v neskutečném vedru, našli své poslední zbytky sil a bojovali jako o život. První branka padla už ve druhé minutě, kdy se trefil David Hejtmánek. Letohradští našli odpověď po minutě, to se po předchozí souhře Halbrštáta a Uhlíře trefil Protzner. Vyrovnaný stav vydržel až do osmé minuty, pak ale na 1:2 zvýšil poličský Dvořák. Znovu ale bylo po necelé půlminutě srovnáno, když se trefil Halbrštát. Za dalších osm vteřin Letohradští vedli – z gólu se radoval Protzner. Vedení Letohradu vydrželo dalších deset minut a už to vypadalo slibně, když v úvodu předposlední minuty základní hrací doby na 3:3 vyrovnal Josef Hejtmánek. Následovalo tříminutové prodloužení, ve kterém žádný tým nechtěl udělat, a ani neudělal, chybu, a rozhodovaly nájezdy. Štěstí se přiklonilo na stranu Komety, ta tak obhájila titul z loňského ročníku.

Letohrad skončil po skvělém finále na druhém místě. Navíc individuální ocenění dostal jako nejužitečnější hráč turnaje kapitán David Halbrštát.
Trenér Letohradu Jiří Tesař po finále řekl: „Soupeř byl o gól lepší a zaslouženě vyhrál. Trochu nám odešla fyzička, hráli jsme na šest sedm hráčů, a to se tak nedá. Hráli kluci po zranění a po nemoci. To se na zápase také podepsalo. Duel to byl kvalitní, hrálo se hezky nahoru dolů, žádná plácaná.“

(jan)