Nejprve začal Letohrad proti Ježkům, v pravé poledne nastoupili Ježci proti Hradci a od půl třetí hrál Letohrad s Hradcem.

Ježci stejně tak jako Hradec dojeli do Letohradu v okleštěné sestavě. Oproti tomu Letohradu chyběli v útočných řadách pouze Večerník a Dospěl. Sestavu Ježků tedy doplnilo několik hráčů Letohradu. V prvním zápase Letohradu chvilku trvalo, než se jeho hráči rozehráli a Ježci tak domácím dokázali vzdorovat dvě třetiny, kdy inkasovali pouze dvakrát. Ve třetí třetině jim došly síly a skóre se nakonec zastavilo na 9:0.

Hradci také chybělo několik hráčů, do Letohradu nedojely mimo jiné hvězdy Novák a Bacovský, přesto si s Ježky poradil 13:2.

Tradiční extraligové derby Letohradu a Hradce začalo také vyrovnaně, po první patnáctiminutovce skóre zůstalo bez branek. V úvodu prostřední části se letohradskému Hruškovi podařilo vstřelit úvodní branku, v 25. minutě využil přesilovku Friml a minutu a půl před koncem druhé části se trefil Blecha. Třetí třetina byla vyrovnaná na střely (8:8), Hradeckým se povedlo vstřelit branku (ve 40. minutě se trefil Urban), nicméně Letohradští si vedení sebrat nenechali a když hradecký brankář Lukáš Hora v posledních pěti minutách třikrát inkasoval, o vítězi bylo jasno.

Očima hrajícího asistenta trenéra Tomáše Frimla:
„V prvním zápase proti oslabeným Ježkům Heřmanův Městec jsme se pomalu rozjížděli, dvě třetiny nám trvalo, než jsme začali hrát nějaký systém. Pak už to bylo trochu lepší. Bohužel nás mr– zí, že jsme tento víkend opět nebyli kompletní, opět jsme nemohli vyzkoušet určité lajny, které máme s MartinemMotyčkou v hlavě, jak bychom mohli nastoupit v prvním kole proti Třinci. První zápas hrál dorostenec Jára Protzner, proti Hradci pak též dorostenec David Halbrštát, oba dva nás mile překvapili, hráli výborně. Proti Ježkům chytal dorostenecký brankář Janoušek. Podal velice kvalitní výkon.

Hradec je jiný soupeř, více atletický, důraznější. Zápas nám ukázal, že máme pořád okénka v obraně, na která se musíme zaměřit na tréninku. Musíme hrát ze zabezpečené obrany, stává se nám, že tam máme docela chaos. Ale máme ještě docela čas, abychom to na trénincích vypilovali. Na první kolo se těšíme, mančaft je nabuzený, tak uvidíme.“