Do Lanškrouna se sjely vítězové dalších krajských přeborů. Královéhracký kraj reprezentoval Červený Kostelec, Zlínský kraj Holešov, Moravskoslezský kraj Palkovice a Olomoucký kraj Hodolany.

Na hráče nečekal nikterak snadný úkol. Soupeři měli soupisky vskutku nabité, vždyť za tým Hodolan nastoupil vynikající, dnes již bývalý reprezentační nahrávač Petr Zapletal.

První duel sehráli Lanškrounští proti Červenému Kostelci. Oba celky se potkaly v dlouhodobé části sezony, oba shodně dvakrát vyhrály a prohrály. „Po našem klasickém nervózním začátku, kdy jsme ztráceli až několik bodů, jsme se postupně dostali do hry, bohužel vypracovaný náskok soupeře jsme již nedokázali stáhnout a set jsme prohráli. Pár rad o přestávce, a další dva sety jsme vyhráli. S vidinou lehce získaných bodů jsme do čtvrtého setu nastoupili dost vlažně, což se znovu projevilo v konečném výsledku. Tiebreak jsme naštěstí zvládli,“ uvedl pro klubové stránky asistent trenéra Michal Rybka.

Mužstvo mělo na kontě první dva body. Nesmírně důležité. Dostalo se do pohody a ve druhém utkání turnaje si jednoznačně poradilo s Holešovem (3:0). Po prvním dnu se Lanškroun držel na druhé postupové pozici. Mohl tak spřádat plány, jak vyzrát na velmi sebevědomé Palkovice, jež se ani příliš netajily, že to bude jasná záležitost z jejich strany.

Realita byla jiná.

Duel se protáhl do pětisetové bitvy. Pokud chtěl Lanškroun udržet naději na postup, potřeboval rozhodující sadu urvat za každou cenu pro sebe. Po výsledku 15:7 a konečné výhře 3:2 se hráči včetně realizačnímu týmu zaměřili na postupovou matematiku. Příklad byl vyřešen. Lanškroun postupuje a nemusel se ohlížet na výsledek posledního utkání s týmem Hodolan. Ty rovněž postoupily, a tak už se mezi těmito celky hrálo jen o konečné umístění, kdo turnaj vyhraje.

Zápas byl vrcholem celého martyria. Utkání hodně bavilo zaplněnou halu Na Střelnici. „Dovolím si tvrdit, že prezentovaná hra v těchto čtyřech utkáních byla asi nejlepší, jakou jsme předvedli za celé svoje tříleté účinkování v krajské soutěži. Kdo nás o tomto víkendu neviděl hrát, přišel o hodně silný zážitek,“ dokumentují slova Michala Rybky lanškrounskou jízdu. „Slovy možná nelze vyjádřit, jak jsme vděční vynikajícím fanouškům, kteří si našli čas a přišli se na nás podívat, ať už to bylo sobotní ráno nebo nedělní podvečer. Byli po celý víkend neúnavní a doslova nás hnali a tlačili do lepších výsledků. Naši fanoušci mají bez pochyby výrazný podíl na postupu do druhé ligy. Děkujeme a doufáme, že vám budeme moci předvádět takovýto volejbal i v příští sezoně,“ posílá vzkaz směrem k fanouškům Rybka.