Výkony zkušeného hronovského týmu jsou letos jedním z největších překvapení, avšak stoprocentní bilance výher choceňských hráčů na domácí palubovce rovněž budila respekt a zároveň slibovala bojovný oboustranný duel.

VK Choceň – VK Hronov 3:0 (17, 19, 16)

Vstup do zápasu byl z domácí strany poněkud rozpačitý a řada zbytečných nepřesností zavdala k tomu, aby bylo skóre v úvodní fázi vyrovnané. Poté se však choceňský bodový stroj rozjel na plné obrátky. Zejména zásluhou lepšího servisu a bloků se domácím podařilo odskočit až na stav 21:13. Poté si domácí vybrali slabší chvíle v útoku, čímž dovolili Hronovským zmírnit odstup na 21:17. Žádné větší komplikace domácí dále nepřipustili a sadu vyhráli 25:17.

Druhé dějství načali Choceňští opět kvalitní obranou na bloku, díky které si vytvořili tříbodové vedení, které se záhy rozplynulo, jelikož hosté zlepšili své podání a následné choceňské útoky z horších pozic se mezi vymezené lajny nevešly. V dalším průběhu se domácím podařilo odskočit, nicméně je znovu přibrzdil účinný plachtící servis střídajícího hostujícího hráče, který se podařilo otupit až oddechovým časem domácího trenéra. Hráči Chocně pak dohráli sadu poměrem 25:19.

Třetí sada byla jasně v režii domácích, kteří v ní od počátku do konce přehrávali svého soupeře ve všech herních činnostech. Bylo jen otázkou, kolik bodů Choceňští svému rivalovi připustí. První utkání zakončili nakonec domácí jednoznačným vítězstvím 25:16.

VK Choceň – VK Hronov 3:1 (13, -19, 19, 22)

Se stejnou dominancí jako skončil zápas první, začal zápas odvetný. Výsledek úvodní sady 25:13 mluví za vše. Nástup do druhé sady měli Choceňští rovněž výtečný a ihned se ujali vedení 7:2. Pak ale následoval herní útlum, kdy se domácím nedařilo zejména v útočné fázi. Hosté navíc výrazně zlepšili bloky a dostali tak choceňské hráče herně pod sebe. Když se k tomu přidala i obětavá hra hostí v poli, byl průběh zápasu po výsledku 19:25 srovnán. Nutno dodat, že se jednalo o teprve druhou ztrátu setu v domácím utkání v průběhu letošní sezony!

Následující sada přinesla vyrovnaný průběh, během něhož si žádný z týmů nevypracoval rozhodující vedení. Zlom nastal až za stavu 19:19, kdy se hostující hráč dopustil hrubé individuální chyby, která nastartovala choceňské hráče k drtivému finiši. Hosté se po dalších hrubkách již nezmohli na žádný bod a sadu prohráli 25:19.

Ve čtvrtém setu se domácím podařilo odskočit na 16:9, ale hosté ještě zbraně nesložili a v koncovce se jim podařilo snížit svoji ztrátu na rozdíl jednoho bodu. V důležitých chvílích však Hronovští kazili lehká podání, čímž ztráceli nejen body, ale i psychické síly na zvrat utkání. Choceňští sadu dotáhli do vítězného konce v poměru 25:22 a mohli odstartovat oslavu dalšího domácího vítězství.

Sestava Chocně: Abraham, Adamec, Felgr, Kolder, Marek, Műller, Šášek, J. Švec, Vaněk.

Volejbalisté Chocně si díky dvěma vítězstvím upevnili pozici v předních patrech tabulky. Zásluhou kvalitního kolektivního výkonu udrželi Choceňští, s přispěním hlasitě povzbuzujících a početných fanoušků, svoji domácí suverenitu, kterou budou hájit tuto sobotu od 11.00 v dohrávce proti družstvu ze Znojma. V případě vítězství se hráči mohou výrazně přiblížit ke špici ligové tabulky.

(šve)