Světový pohár ve snowboardcrossu se na našem území v této sezoně bohužel nepředstaví. Z důvodu aktuálních omezení a dalšího nepředvídatelného vývoje pandemie onemocnění covid-19 o tom společně rozhodly Rada Úseku snowboardingu Svazu lyžařů České republiky a skiareál Dolní Morava, kde se měl závod nejprestižnějšího snowboardového seriálu konat.

Nedá se vyčkávat

Mezinárodní elita snowboardcrossařů se měla do České republiky podívat vůbec poprvé v historii, světový pohár byl v areálu Dolní Morava na programu od 12. do 14. února.

Jako trenér během MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2020.
Kánský se podílí na přípravě české juniorské reprezentace

Čeští fanoušci si ovšem na olympijskou vítězku Evu Samkovou, další reprezentanty i špičkové zahraniční závodníky budou muset počkat. Závod se konat nebude.

Rada Úseku snowboardingu SLČR společně se skiareálem Dolní Morava na základě situace spojené s pandemií onemocnění covid-19 a nemožnosti splnění podmínek, které už aktuálně zavedené jsou, jednohlasně rozhodly o tom, že se pořadatelství světového poháru ve snowboardcrossu pro rok 2021 vzdá.

Jinak to nešlo

„Bylo to složité rozhodnutí, všichni jsme se na historicky první měření sil snowboardcrossové elity na území České republiky velmi těšili a věnovali mu měsíce příprav. Nicméně jsme přesvědčeni, že v momentální situaci je toto rozhodnutí jediné správné. Rád bych i touto cestou poděkoval všem, kteří se na přípravě pořádání světového poháru dosud podíleli,“ uvedl předseda úseku snowboardingu Miroslav Schimmer.

Z akcí Iscarexu
Iscarex Cup přišel o letošní poslední závody

„Na pořádání takhle významné akce jsme za naše středisko byli nachystaní. Věřili jsme, že uspořádáme jedinečný závod na českém území, kde se bude moci domácímu publiku představit dvojnásobná olympijská medailistka Eva Samková nebo třeba aktuální vítězka světového poháru. Jen vybudování trati a jednotlivých platforem v terénu nás stálo okolo jednoho milionu korun. Již předchozí trať a atmosféra závodu sklidila uznání v rámci konání evropského poháru a touto investicí jsme ji ještě posunuli o stupeň výše. Budeme nyní pevně věřit, že si v ní závodníci zazávodí v příští sezoně,“ uvedl za středisko Dolní Morava Martin Palán.   (th, rh)