O její kvalitě nejlépe vypovídá, že se na její start postaví čtyři nejlepší koně z loňské Velké pardubické.

Mezi jedenáctkou účastníků Ceny firmy Chládek a Tintěra Pardubice a.s., která bude vrcholem sobotního dostihového odpoledne, poutá pozornost Mr Spex. Svěřenec Luboše Urbánka je totiž loňským vítězem Velké pardubické, ovšem jeho aktuální forma je otazníkem. Sezonu měl zahájit v první kvalifikaci, ale kvůli menšímu zranění kopyta jí nakonec vynechal, takže letošní premiéra ho čeká až v sobotu. Jako poslední vítěz má kvalifikaci splněnou, přesto lze očekávat, že půjde především o zahřívací start. Poprvé ho povede francouzský žokej Ludovic Solignac, protože jeho partner z loňské Velké pardubické Lukáš Matuský po dubnovém zranění stále není fit.

Vítězem Velké pardubické je rovněž Talent (ž. Složil). Svěřenec Hany Kabelkové v ní zvítězil o rok dříve než Mr Spex a loni svoje kvality potvrdil druhým místem. Sezonu zahájil v červnové kvalifikaci, ale v roli obhájce vítězství skončil až šestý. Červnová kvalifikace ovšem byla o 600 metrů kratší, takže tentokrát mu distance sedne lépe. 

Výborně si v červnové kvalifikaci vedl Sacamiro (ž. Faltejsek). Svěřenec Evy Petříkové totiž silným finišem získal druhou příčku a potvrdil, že bronz z loňské Velké pardubické nebyla náhodný. Kvarteto nejlepších v našem nejslavnějším dostihu loni doplnil Player (ž. Novák), který jde na start v roli obhájce vítězství. Pro svěřence Lenky Kvapilové nicméně vypadá jako hlavní cíl splnění kvalifikačních podmínek. Zúčastnil se totiž i předchozích dvou kvalifikací, v nichž se do cíle nedostal.

Z dalších přihlášených si pozornost zaslouží například Josefem Váňou připravovaný Aeneas (ž. Kratochvíl) či dvojice trenéra Stanislava Popelky – Lombargini (Vyhnálek) a Zataro (ž. Myška).

První dostih odstartuje ve 13 hodin a kdo se nedostane přímo na závodiště, může vše podstatné sledovat v přímém přenosu na ČT sport.

(z tiskové zprávy)