Vysokomýtská děvčata udělala další krok k postupu do finále. Po těsné výhře v prvním kole nad oběma pardubickými týmy tentokrát Mýto dominovalo na plné čáře. Oslabený tým AC Pardubice, který byl největším soupeřem Mýta, nedokázal již konkurovat. Juniorky z Kujebiny vyhrály s přehledem o 80 bodů. K postupu do finále už zbývá jediný krok v posledním kole, které se koná v srpnu.
Vysokomýtský tým zdobí především kolektivní výkon. „Děvčata chtějí postoupit a pracují na výbornou," uvedl trenér Dejdar.
Nejvýraznějšími oporami týmu jsou Anna Nečinová, která získala třiatřicet bodů, což znamená, že vyhrála všechny své disciplíny ve vrhu koulí, hodu oštěpem a 100 m překážek. To samé se povedlo i Zdeňce Seidlové na nejkratších sprintech. Ta měla v nohách velmi náročný tréninkový týden a z plného tréninku i přes velkou únavu ani jednou nezaváhala. Andrea Doubková získala 30 bodů, když ovládla nejen dlouhé překážky, ale předvedla i velmi solidní dálku (532 cm), což jí stačilo na výhru. „Nejde ale vyzdvihnout jen tyto tři závodnice. Celý tým šlapal jak dobře promazaný stroj. Všechny závodnice v týmu totiž dokázaly bodovat, a to je veliké pozitivum," chválil Lukáš Dejdar.
Mýto k postupu mezi nejlepších 12 týmů republiky musí udělat ještě jeden krok, a to neskončit hůř než třetí v posledním kole. „Naším cílem je ale vyhrát i toto poslední kolo. Děkujeme všem závodnicím. Píšete historii malého atletického klubu," dodal závěrem Dejdar.   (dd, bed)