Téměř 130 závodníků z několika evropských zemí už vyhlíží zítřejší ostrý start mezi slalomovými brankami. Dnes večer čeká všechny účastníky slavnostní zahájení, které se premiérově koná ve Skirestu ve Ski centru Říčky. Na svah se vydá první lyžař - slalomář v 9 hodin mrazivého rána.
Čím je "skíčko" typické, nebo výjimečné? Na to jsme se zeptali ředitele závodu Jaroslava Křístka. "My nemůžeme alpským zemím konkurovat převýšením a délkou svahů, nebo množstvím a kvalitou ubytování. Zatím naší předností je velmi dobře preparovaná a připravená trať, samozřejmě za pomoci počasí, jasný časový plán a jeho dodržování. Dále se snažím při závodě dodržovat LP a bezpečnost účastníků, a celkově vytvářet přátelskou atmosféru nejen při samotném závodě," uvedl Křístek a zavzpomínal i na předchozí ročníky. "Vydařené hodnotím všechny ročníky, které jsme udělali bez zranění a protestů. To je vždy pro organizátory známka, že snad nic nepodcenili a vše připravili na sto procent. Nejhorší vždy byla rozhodnutí o odvolání závodů a dny a týdny před tím. Neustálá kontrola počasí, sněhu, možností jak to udělat nebo neudělat a zvažovat všechna pro a proti. Do organizace byla vložena nemalá finanční částka a ta se nevrátí, nevyužije. Vlastní dny závodu to už je jen rutina zkušených ústeckých lyžařů, ať techniků, rozhodčích a všech co se podílí na zabezpečení celé akce. To je necelá stovka ústeckých lyžařů," připomněl ředitel závodu, že bez nich by se taková akce dělala jen těžko.
Tento mimořádný závod v minulosti přivítal také pozdější hvězdy světového lyžování, jako jsou sourozenci Kosteličovi, Šárka Strachová nebo Ondřej Bank a další členové reprezentačního výběru. Závod tak stojí za to sledovat přímo v místě konání a přitom si i skvěle zalyžovat na červené a modré sjezdovce. Ti, kteří se nedostanou přímo do Říček, mohou sledovat celý závodní víkend při on-line přenosu.
Program – pátek – slalom, 1. kolo kategorie U16 a U14 (9.00), 2. kolo kategorie U16 a U14 (12.00). Sobota – obří slalom, 1. kolo kategorie U14 (9.00), obří slalom, 1. kolo kategorie U16 (11.45), obří slalom, 2. kolo kategorie U16 (14.00).