Ta je situována do prostor bývalého autosalonu Janák na Lhotce. Akci bude moderovat sportovní redaktor televize Nova Martin Pouva.

Šéf týmu Karel Kubů k tomu říká: „Konečně máme veškeré zázemí pro přípravu a pro doprovodný tým.“ Připravovat se zde budou čtyři závodní vozy. Kromě základního servisu pro motoristický sport však zde budou poskytovány některé služby i široké veřejnosti.

Na slavnostní otevření byli pozváni představitelé kraje a obcí. „Přijede hejtman Pardubického kraje Ivo Toman, starosta České Třebové Jaroslav Zedník a také poslanec Jiří Čepelka. Pozván byl i předseda vlády Mirek Topolánek, který svou účast však zatím nepotvrdil,“ jmenuje hosty Kubů a dodává: „Dále budou přítomni naši obchodní a reklamní partneři.“

K plus K motorsport se v letošní sezoně bude účastnit Mezinárodního mistrovství České republiky, Mezinárodního mistrovství Polska, Porsche Carrera Cupu, Porsche Super Cupu a vybraných vytrvalostních závodů. První start, v němž již půjde o body, se uskuteční úvodní dubnový víkend v Bahrajnu.

(mj)