Věk nehraje roli, rozhoduje forma. Tu měl v rámci vrchařského mistrovství republiky nejlepší Robert Krupička. Na trati o délce 9,5 kilometru s výběhem na jesenický Šerák vypálil konkurentům, i těm výrazně mladším, rybník. Mezi ženami se na první příčku probojovala Pavla Schorná – Matyášová. Oba vítězové si velmi hlasitě řekli o účast na mistrovství Evropy, které se koná ve Slovinsku.

Krupička vystoupal na vrchol v čase 41:33,7 minuty, což je sám o sobě vynikající čas. To ještě netušil, že druhý v pořadí Jan Janů z pardubické Hěvzdy zaostal za vítězem o více než jednu minutu. Třetí pozici obsadil Marek Chrascina z Třince, který doběhl za Janů o jedenáct sekund později. Pro trojici nejlepších to znamená prakticky jistou cestu do Kamniku, kde se budou rozdělovat evropské medaile. Šesté místo pak obsadil Filip Záveský z českotřebovského Iscarexu.

Časové rozestupy v kategorii žen byly přece jen menší. Vítězství vybojovala Pavla Schorná-Matyášová časem 50:12,3 minuty. Druhou příčku pro sebe ukrojila Monika Hloušková, bronz si z českého mistrovství odvezla Lucie Maršánová. Obě závodnice dělily v cíli tři sekundy. Mimo jiné to znamená, že se na mistrovství Evropy nepodívá Adéla Stránská z České Třebové, která doběhla čtvrtá.

Mezi juniory šlo o dvě místa do Slovinska. Tam se nakonec nevklínil David Novák z Vysokého Mýta, ale třetí příčku na českém vrchařském mistrovství může považovat za úspěch.