Neskutečně blízko byli Tuři ke čtvrtému vítězství ve čtvrtfinálové sérii a tím pádem k postupu mezi nejlepší čtyřku Kooperativa NBL. Nakonec si ale museli nechat zajít chuť na oslavy.

Koncovka nevyšla

Po vyrovnaném úvodu nastartoval domácí dvěma trojkami Marko (14:7) a ti se rozjeli k výbornému představení. Jejich slibný náskok postupně narůstal, až dosáhl ve 12. minutě podoby 29:15 a o něco později 39:24.

„Myslím, že momentem utkání bylo, když jsme vedli o patnáct bodů a místo toho, abychom tu šňůru natáhli na dvacet do poločasu, protože Děčín v tu chvíli byl bez jediného rozehrávače na hřišti, tak jsme mu dovolili, aby se dostal na nějakých devět,“ uvedl svitavský kormidelník Lubomír Růžička.

Rozdíl ve skóre se ustálil okolo deseti bodů, což platilo ještě na startu poslední periody. Ten Turům nevyšel a soupeř začal manko umazávat. Byla to především zásluha Ježka, jenž zaúřadoval na trojkovém oblouku.

V obou domácích zápasech byl nejlepším střelcem Svitav Pavel Slezák (na snímku v bílém ze čtvrtfinále číslo tři).
Tak tohle bolí. Tuři byli blizoučko, ale Děčín svoji popravu oddálil

„Děčín trefil nějaké střely, na naši stranu se vkradla myšlenka, že bychom zápas mohli ztratit, a potom jsme hráli se strachem, za posledních pět minut jsme dali jenom čtyři body, z toho jednu šťastnou střelu o desku. V poslední čtvrtině jsme trochu selhali,“ uznal trenér Lubomír Růžička.

Domácí přesto vedli v poslední minutě 77:76, potom se však pod košem prosadil Pomikálek a Tuři měli 18 vteřin na odpověď. Vůbec se ovšem nedostali ke střele…

Ve znamení zvratů

Čtvrtfinálové zvraty pokračují. Také ve třetím utkání platilo: Jednou si nahoře, jednou si dole. Pardubičtí vstoupili do utkání skvostně. Po šesti minutách vedli 9:2. Jenže ještě před koncem první čtvrtiny si domácí vzali výhodu zpět. A pokračovali pěkně zostra. Po třech minutách pláchli Bekse na 26:13. Hosté si uvědomili, že by se v tomto momentu mohl zlomit zápas, a tak se probudili. Takovým způsobem, že odcházeli do kabin s dvoubodovým vedením.

Po dvou minutách třetího kvartálu si vytvořili šestibodový polštář, jenže na jeho konci prohrávali o pět. Ústecký vítr už nezastavili. Ve čtvrtém dějství se rychle propadli do dvojciferné ztráty a už se nenarovnali.

Basketbalové utkání Ústím nad Labem a Pardubice.
Pardubicím bliká kontrolka

Kooperativa NBL basketbalistů
ČTVRTFINÁLE – 3. zápas: SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM – BK JIP PARDUBICE 70:58 (12:11, 30:32, 47:42). Body: Pecka 16, Robinson 12, Votroubek 11, Šotnar 10, Šteffel 7, Singletery 6, Svejcar 5, Šmíd 3 – Švrdlík 14, Kent 11, Welsch a Potoček po 7, Pandula a Spearman po 6, Kohout 3, Nečas a Půlpán po 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Lukeš. Fauly: 16:15. Trestné hody: 11/4 – 15/11. Trojky: 12:5. Doskoky: 40:40. Stav série: 2:1. Čtvrté utkání se hraje dnes od 18 hodin znovu v Ústí nad Labem.

4. zápas: DEKSTONE TUŘI SVITAVY – BK ARMEX DĚČÍN 77:78 (23:15, 41:32, 62:53). Body: Slezák 15, Marko 14, Kerr 11, Petway 9, Jelínek 8, Stria 8, Smithson 6, Puršl 6 – Pomikálek 15, Ježek 12, Šiška 9, J. Houška 9, P. Houška 8, Landa 7, Feštr 6, Krakovič 6, Halda 3, Kroutil 3. Rozhodčí: Matějek, Blahout, Salvetr. Fauly: 18:17. Pět chyb: 40. Jelínek (Svitavy). Trestné hody: 17/12 – 12/10. Trojky: 7:10. Doskoky: 36:28. Diváci: 503. Nejlepší hráč utkání: Ježek (Děčín). Stav série: 3:1.