„Ve Vysokém Mýtě proběhnou také přednášky v místních školách na téma deseti věcí, které by tvoji přátelé měli vědět o drogách,“ uvedl Pavel Mudra, tiskový mluvčí projekt a dodal, že ve všech navštívených městech probíhají i pouliční vzdělávací akce, kdy budou občanům měst rozdávány vzdělávací materiály a bude jim odpovídáno na otázky týkající se drog. „Součástí osvěty je i pojízdná velkoplošná obrazovka promítající videoklipy s protidrogovou vzdělávací tématikou,“ dodal.

Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Tato aktivita chce upozornit na dlouhodobě zanedbané vzdělávání na poli drogové prevence. Zásadně volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi, kde výrobci a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy jsou a co způsobují, a především také zneužívají lhostejnost rodičů a institucí.

Slavnostně zahájen byl v pondělí v Třinci, po Vysokém Mýtě bude pokračovat přes Hradec Králové, Pardubice, Chrudim až do Pelhřimova. „Celkem za deset pracovních dní Cyklo-běhu vyškolíme deset tisíc dětí, to bude dosavadní rekord, ujedeme 1200 kilometrů a navštívíme čtyřicet měst Čech a Moravy,“ dodal na závěr Pavel Mudra.