Vysoké Mýto – TJ Svitavy C 76:63 (17:14, 39:39, 59:49).
Trestné hody: 20/11 – 19/13. Trojky: 5:6. Fauly: 16:18. Nejvíce bodů V. Mýta: V. Richtr 15, J. Pidima 15, J. Odložil 15, V. Richtr 13, M. Sejpka 10.
Utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané, ačkoli Svitavy přivezly velmi mladý tým. Domácí se prezentovali kolektivním pojetím hry, dokázali si vyhovět v útočné fázi a sázeli na kvalitní obranu. Přesto se Mýtští nedokázali prosadit střelecky a poločasový výsledek byl 39:39.
Rozhodujícím okamžikem celého utkání byla 6. minuta třetí čtvrtiny, kdy domácí zaznamenali osm bodů v řadě. Bodově odskočili na rozdíl deseti bodů a celou čtvrtinu vyhráli poměrem 20:10. V posledním dějství dokázali Vysokomýtští vedení udržet a utkání dovést do vítězného konce.

TJ Svitavy C – Vysoké Mýto 74:66 (14:18, 34:35, 44:53).
Trestné hody: 19/17 – 18:14. Trojky: 9:2. Fauly: 16:16. Nejvíce bodů V. Mýta: J. Odložil 18, Vojtěch Richtr 11, M. Sejpka 10, J. Pidima 8, Vladimír Richtr 7.
Utkání se hrálo v časných ranních hodinách, což bylo na hráčích hostujícího celku při rozcvičení znát. Přesto vstoupili do utkání velmi aktivně. Bohužel zmíněnou aktivitu se nepodařilo vyjádřit bodově. Obroučkou nepropadlo několik jednoduchých košů. Problém Vysokomýtským, snad až na Honzu Odložila, dělala pružnost košů. Hra byla, tak jako v prvním zápase, vyrovnaná a po celý poločas si hosté udržovali mírné vedení.
Do třetí čtvrtiny se do hry dostal J. Kočí, což se ukázalo jako dobrý tah. Kočí v začátku čtvrtiny využil své postavy a zaznamenal šest bodů. Bohužel jeho představení trvalo pouhé tři minuty. Během svého pobytu zaznamenal, kromě zmíněných šesti bodů, i čtyři fauly. Hosté si dokázali v této čtvrtině vypracovat devítibodový náskok. A zdálo se, že znovu zvítězí.
Do poslední čtvrtiny vstoupili Svitavští s odhodláním a vůlí po vítězství. V obraně byli velmi agresivní. Především v jejich vymezeném území byli, mírně řečeno, hodně tvrdí. V útoku si svoji aktivitou dokázali vytvořit dobré střelecké pozice, které neomylně proměňovali. V této fázi hry zaznamenali čtyři úspěšné tříbodové koše. Navíc proměnili všechny nabídnuté trestné hody. Mýtským se naopak nepodařilo soupeře žádným způsobem zastavit. Malá naděje svitla na začátku poslední minuty, kdy Vladimír Richtr úspěšnou trojkou snížil na rozdíl dvou bodů, ale soupeř okamžitě úspěšnou střelou zchladil všechny naděje. Poslední čtvrtinu domácí basketbalisté ovládli rozdílem sedmnácti bodů.
Svitavy si výhru plně zaslouží, když ji podpořily především kvalitní tříbodovou střelbou a téměř devadesátiprocentní úspěšností trestných hodů. (bed, jk)