Chrudim

VARTA futsal liga napsala další part sezóny. Přiřkla v něm k vedoucímu hlasu ERA-PACKu Chrudim z oktávy čtvrtfinálových týmů do duetu hlas brněnského Helasu.

Komentář na téma ERA-PACK a jeho vyhlídky je naprosto jednoduchý. Výhry v bitvách, vítězství ve válce. Nic jiného se nepřipouští a všechno je to podložené argumenty. František Tichý se svým managementem a trenér Felipe Conde nějak zmákli český charakter a posunuli ho na mezinárodní úroveň. Chrudimský tým není jen vítěz základní části ligy, ale je jakýmsi sportovním Janem Amosem Komenským. Felipe Condo bez skrývání ukazuje cestu českému futsalu, protože jeho měřítka jsou jen a jen špičkově mezinárodní. A jeho hráči dnes všichni vědí, že je to cesta správná a k dosažení velkého mezinárodního úspěchu jediná možná.

Kdo si vytiskne soupisku ERA-PACKu, nemůže nepoznat harmonii této árie:

1.) trio brankářů, třicátníků, z nichž Litviněnko je nejmladší. A v záloze o deset let mladší gólman.

2) absolutně zkušená obrana Marešů a Brazilci Felipe a Everton.

3) to nejcennější - mix univerzálů od 30 do třiadvaceti let, přičemž ti mladí jsou v převaze. Z nich se zřejmě mohou v příštích letech profilovat jak obránci, tak útočníci. Nevím, jestli to tak funguje, ale moje představa taková je.

4) klenot ERA-PACKu ofenzíva. Absolutně nejlepší současný český futsalista Rešetár, s absolutně nejlepším cizincem v lize Brazilcem Maxem.

Ačkoli trenér je Brazilec, František Tichý (zřejmě) dbá na to, aby osu týmu tvořili domácí hráči - doslova. Pustil se do výchovy nejmenších - dětí. ERA-PACK zůstane chrudimský. To jsou důvody vítězství.

Vysoké Mýto

Plán splněn. Po loňské zpackané sezoně se Nejzbach Vysoké Mýto vrátil tam, kde má být, kde je jeho místo. Osmička ho neminula. Nový trenér, jiný mančaft, dobrá parta, vítězná mentalita. Pokud chcete uspět, tohle potřebujete. Bez toho se mužstvo neobejde.

Nejzbach potřeboval okysličit. Náramně se to v klubu podařilo naplnit. Do konce minulého roku šlapal na jedničku, držel se chvíli i na třetí pozici, poté na čtvrté, ale leden hráčům moc nevyšel. S těžkými soupeři ze špice ligy si neporadili, nakonec skončil tým po základní části pátý. První za elitní čtyřkou Chrudim, Plzeň, Sparta, Litoměřice.

Od pátku se svěřenci trenéra Miroslava Semeráda vrhnou do bitvy v play off.

Soupeř? Litoměřice

Mužstvo, s nímž Mýtští sváděli litý boj o důležité čtvrté místo, které zaručuje, že play off začnete doma. Tahle výhoda spadla do klína Severočechům.

Vysoké Mýto je připraveno favorita série potrápit. Žádné vzdávání se předem. „Sice jsme po základní části skončili na dobré pozici pro play off, nicméně nás čeká jeden ze dvou favoritů na titul. Litoměřice mají obrovskou útočnou sílu, ale my zase výborného brankáře. Rozhodně se nevzdáváme předem a zejména v domácí hale chceme ukázat, že výhra 5:4 z prvního utkání ve vzájemném souboji v základní části nebyla náhoda,“ vzkazuje kapitán Nejzbachu Jakub Vágner. „Litoměřice jsou favoritem této série. My se jich ale rozhodně nebojíme a porveme se o postup do semifinále. Intenzivně trénujeme a budeme kvalitně připraveni na všechny zápasy,“ doplňuje jej Michal Jiráský.

Zdali bude elán a nadšení stačit, se teprve ukáže. I tak si ale v Nejzbachu mohou po loňsku oddechnout.

Čtvrtfinálové noty
FK ERA-PACK Chrudim vs. Helas Brno – 1. zápas: pátek 16. března od 20 hodin v Chrudimi. 2. zápas: středa 21. března od 20 hodin v Brně na Vodové. 3. zápas: pátek 23. března od 20 hodin v Chrudimi. 4. zápas: pondělí 26. března od 20 hodin v Brně na Vodové. 5. zápas: úterý 27. března od 20 hodin v Chrudimi.

Gardenline Litoměřice vs. Nejzbach Vysoké Mýto – 1. zápas: pátek 16. března od 20:30 hodin v Lovosicích. 2. zápas: pondělí 19. března od 18:30 hodin ve Vysokém Mýtě. 3. zápas: středa 21. března od 20:30 hodin v Lovosicích. 4. zápas: pátek 23. března od 20 hodin ve Vysokém Mýtě. 5. zápas: pondělí 26. března od 20:30 hodin v Lovosicích.