Žďár nad Sázavou – Choceň
0:3 (-20, -19, -22)
2:3 (19, -23, 22, -16, -14)
První zápas probíhal zcela v režii choceňských hráčů, kteří si ve všech třech setech vytvořili několikabodový náskok a v poklidu dovedli utkání do vítězného konce.
Zcela jiný průběh měl začátek druhého zápasu, který byl ze strany Choceňských tradičně vlažný. Než se hráči rozkoukali, prohrávali 1:6 a tento bodový rozdíl se jim do konce setu nepodařilo smazat.
Ve druhém setu se však Choceň ujala vedení, vybudovaný náskok udržovala až do koncovky, ve které Žďár mohutně dotahoval, ale na výhru to už nestačilo.
Třetí set byl jako ze zlého snu. Zdál se být dohrán, protože Choceň měla až do stavu 22:18 (13:7) vše pod kontrolou, ale pak přišla série chyb ve všech herních činnostech. Nepomohly ani oddechové časy a Choceňští ztratili první bod v této sezoně. Úvod čtvrtého setu se však hostům podařil. Podáním kapitána Petra Abrahama si vytvořili rozhodující náskok 10:1, z něhož se domácí již nevzpamatovali – 25:16. Šlo se tedy do tie-breaku.
V pátém setu se vedení přelévalo na obě strany, ale v dramatickém závěru Choceň uhájila letošní neporazitelnost a dovedla utkání do vítězného konce.
Choceň: Abraham, Adamec, Felgr, Marek, Müller, Kolder, Šášek, Vaněk. ⋌(mš, bed)

Výsledky 15. a 16. kola: Malšovice – Litomyšl 3:0 a 3:2, Ústí n. O. – Hronov 1:3 a 0:3, Hrotovice – Znojmo 2:3 a 3:2, Zruč n. S. – Střelice 3:0 a 0:3.