VK Choceň – TJ Sokol Malšovice 3:0 (13,23,17)

Do zápasu vstoupili domácí hráči bez respektu a od úvodních míčů bylo jasné, kdo bude na palubovce tvrdit muziku. Choceňští se v této sadě prezentovali výborným útokem zejména z pozice univerzála, se kterým si malšovické bloky nevěděly příliš rady. I díky tomu svítilo na světelné tabuli po úvodní sadě skóre 25:13.

Na počátku druhého setu domácím hráčům odešel servis, avšak hosté toho nikterak nevyužili a skóre bylo dlouho vyrovnané. Poté však hosté opakovaně chybovali a nabídli tak domácím luxusní náskok v podobě šesti bodů. Ten však jako by choceňské hráče ukolébal, jelikož ze stavu 20:14 byl po chybách ve všech herních činnostech rázem stav 20:21. V koncovce ale domácí dokázali zabrat a vyhráli 25:23.

Třetí set byl pak jednoznačnou záležitostí, kdy si domácí v poklidu hlídali rychle vytvořené vedení a podobné komplikace jako v předcházející sadě již nepřipustili a zvítězili 25:17.

VK Choceň – TJ Sokol Malšovice 3:0 (26,16,15)

Úvodní sada druhého dějství nabídla vyrovnanou partii. Pokud se některý z týmů ,,utrhl“, tak to nebylo nikdy o více než tři body. Tento trend vydržel po celý set, jehož hádanku o vítězi musela rozluštit až napínavá koncovka. V ní se domácím dařilo opakovaně úspěšně vytloukat bloky soupeře, který na oplátku razantně útočil středem sítě. Za stavu 27:26 ve prospěch domácích se již další malšovický útok středem mezi lajny hřiště nevešel a důležitý set tak vyhráli domácí 28:26.

Následující sety již měly zcela totožný průběh. Choceňští hráči v nich od počátku dominovali ve všech herních činnostech a zvrat v utkání žádným stylem nepřipustili a po setech 25:16 a 25:15 si do ligové tabulky právem připsali další vítězné body.

Sestava Chocně: Abraham, Felgr, Kolder, Holubec, Műller, Šášek, Šrajer, J. Švec, M. Švec, Vaněk.

Tento víkend čeká na tým z Chocně krátký výlet, jelikož se v sobotu v dalším okresním derby představí na palubovce Sokola Česká Třebová, kde je nečeká lehký zápas.

(šve)