Proti místnímu třetímu celku tabulky z USK přijely hájit druhou příčku hráčky Chocně.

USK Pardubice –VK Choceň  0:3 (-18, -21, -22)

Choceňské hráčky se do svých starších soupeřek pustily zcela bez jakéhokoliv respektu  a od úvodních míčů bylo jasné, podle čích not se úvodní sada odehraje. Hostující volejbalistky válcovaly své protihráčky zvláště dobrým servisem, jehož příjem dělal pardubickým hráčkám značné komplikace. Nemohly se proto následně opřít o zamýšlenou rychlou hru přes své smečařky a útok z horších pozic byl značně slabší než ten, kterým se prezentovaly choceňské ženy. To vše vedlo k tomu, že první sadu proměnily „Choceňačky“ v nečekaně snadné vítězství 25:18.
Chyby v choceňském útoku na počátku druhé sady daly na chvíli domácím naději na srovnání kroku, ale postupně se vše vrátilo do starých kolejí. V půlce setu bylo skóre již opět vyrovnané, načež se misky vah začaly překlápět znovu na stranu Chocně, která dotáhla do úspěšného konce i druhou sadu, a to v poměru 25:21.

Ve třetím dějství pak oba celky spolu držely dlouho krok, nicméně domácím se podařilo před koncovkou odskočit na nadějné čtyřbodové vedení 18:14, ale Choceň nic nevzdala, zabojovala a zakrátko dokázala stav otočit na 21:20. To byl rozhodující zvrat, na který již pardubické hráčky nedokázaly zareagovat a sadu prohrály 22:25. Vítězné body z úvodního utkání tak zaslouženě putovaly na choceňský účet.

USK Pardubice – VK Choceň 2:3 (-18, -17, 23, 23, -7)

Úvodní dvě sady odvetného zápasu se opět lépe vydařily choceňským volejbalistkám, které navázaly na svůj dopolední výkon a pestrou hrou nedávaly bezradným soupeřkám pomyšlení na jakýkoliv úspěch. Po setech 25:17 a 25:18 v sobě ale domácí přeci jen našly síly a začaly předvádět kvalitní hru v poli. Choceňský útok a servis již nedělal domácím hráčkám takové starosti, a tak se následující dvě sady rozhodovaly až v koncovkách, které nejtěsnějším rozdílem 25:23 dokázaly ve svůj prospěch urvat hráčky Pardubic. O vítězi tak rozhodla až závěrečná pátá sada, v níž však od počátku dominovalo pouze choceňské družstvo, které si ihned vytvořilo uklidňující několikabodový náskok. Domácí se snažily rozjeté soupeřky zastavit pomocí oddechových časů a střídání, ale nebylo jim to nic platné. Hráčky z Chocně si v poklidu došly pro vítězství 15:7 a získaly tak důležité body v celkovém souboji o konečné druhé místo. V dalším kole přivítají choceňské hráčky tuto neděli od 10 hodin soupeřky z rezervního týmu Lanškrouna.

Sestava Chocně: Diblíková, Karpíšková, K. Malá, M. Malá, Poláčková, Simonová, Šabatová, Šafářová.

Svoji famózní domácí formu potvrdili v dalším kole II. ligy i choceňští volejbalisté, kteří porazili okresního rivala z České Třebové hladce 3:0 a 3:0, čímž se udrželi na čele ligové tabulky. Třebová naopak zůstává i nadále ukotvena na jejím dně. Nadcházející víkend má tato soutěž herní přestávku, po níž se Choceňští představí na palubovce týmu z Dřevěnice.

(šve)