K poslednímu domácímu utkání sezony II. ligy přijel prověřit síly mužů sestupem ohrožený soupeř z Ústí nad Orlicí. Ten nepatří u hráčů Chocně zrovna mezi oblíbené, protože  je již několikrát dokázal nepříjemně pozlobit a obrat o důležité body. Tentokrát však byla pozice obou družstev zcela opačná. Domácí si v případě výher mohli udržet první místo. Jakýkoliv bodový úspěch hostů by naopak znamenal téměř jistotu jejich záchrany v soutěži.

VK Choceň- TJ Jiskra Ústí n. O. 3:1 (20, 18, -21, 13)

První set byl ve znamení dobré obrany hostů na síti, což vedlo k tomu, že byl stav dlouho vyrovnaný. Změna nastala až v polovině sady, kdy volejbalisté Ústí nad Orlicí zkazili servis a několik útoků, čímž umožnili domácím odskočit. Následné oddechové časy nebyly Ústeckým příliš platné, a tak si Choceňští v poklidu pohlídali koncovku sady a zvítězili 25:20.
Od úvodu druhé sady to bylo z pohledu domácích již o něčem jiném. Dařilo se jim na servisu a konečně i několikrát úspěšně zablokovali míče hostí, což bylo do té doby zcela hluché místo v jejich hře. Nakonec sada skončila poměrem 25:18 a nikdo neočekával nějaký zásadní zvrat.
Na začátku třetí sady Choceňští pokazili několik servisů a útoky taktéž mířily daleko do zámezí. Takto darované body a nepříznivý vývoj trochu podlomily jistotu domácího celku, a tak se na tabuli záhy objevilo skóre 9:16. Vzápětí přišla úspěšná bodová šňůra, která vykřesala domácím naději, když se jim podařilo snížit na stav 14:16. Ten ale nevydržel dlouho a po dalších zkažených útocích se hosté opět utrhli na 14:20. Světlá chvilka na podání domácího smečaře již pouze kosmeticky upravila závěrečné skóre na 25:21 ve prospěch hráčů z Ústí.
Hosté však ve čtvrtém dějství působili dojmem, že jim získaný set bohatě stačí, a tak Choceň držela otěže zbytku zápasu pevně ve svých rukou a zvítězila hladce 25:13.

VK Choceň- TJ Jiskra Ústí n. O. 3:0 (12, 21, 8)

Do odvetného utkání nastoupili hosté již pouze v šesti hráčích, z nichž většina působila dosti unaveným dojmem. Choceňští tak neměli příliš mnoho starostí a mohli několikrát potěšit své fanoušky oku lahodícími kombinacemi.
V poslední sadě již Ústečtí zcela rezignovali a po výhře 25:8 se z celkového vítězství radovali zaslouženě domácí hráči, kteří k odvetnému utkání přistoupili, na rozdíl od svých soupeřů, zcela zodpovědně.
Choceňští volejbalisté tak udělali vítěznou tečku za domácími zápasy, čímž se odvděčili tím nejlepším způsobem všem fanouškům, kteří je hlasitě a v hojném počtu doprovázeli při každém jejich utkání.
Zakončili tím i nevídanou a obdivuhodnou domácí sérii neporazitelnosti, která nebyla letos nikým přerušena!
Skóre setů 54:5 budí respekt a ukazuje, že choceňská tvrz byla v tomto ročníku opravdu nedobytná. Muži se tak před posledním kolem udrželi stále na prvním místě. O vítězi soutěže se však rozhodne až v závěrečné bitvě, ve které se choceňský celek vydá na cestu do Střelic u Brna, ke druhému týmu tabulky, který ztrácí jediný bod.
K historickému úspěchu v podobě titulu stačí choceňským hráčům tuto sobotu jediné vítězství, pro které zajisté nechají na palubovce maximum.

(šve)