Hrotovice – K prvnímu zápasu v novém kalendářním roce zajížděli hráči Chocně k soupeři, jenž patří mezi špičku II. ligy. Obhájce loňského prvenství, družstvo Sokola Hrotovice, se před vzájemným zápasem nacházel na třetím místě s bodovou ztrátou na choceňský tým.

Sokol Hrotovice – VK Choceň 3:1 (22, 18, -25, 17)

První zápas se vyvíjel plně v režii domácích Hrotovic, které přehrávaly hosty zejména v obranné fázi na síti. Choceňští se prakticky neprosazovali v žádné herní činnosti a výsledkem bylo po setech 25:22 a 25:18 rychlé vedení domácích v poměru 2:0.

V závěru třetího setu se Choceňští vzepřeli a konečně předvedli lepší výkon. Výsledkem toho bylo po skóre 27:25 snížení vývoje utkání. Ve čtvrtém setu upadla hra Chocně opět do šedého průměru a domácí tak vítězstvím 25:17 zápas rychle ukončili.

Sokol Hrotovice – VK Choceň 2:3 (-22, -23, 18, 23, -12)

Do odvetného zápasu nastoupili domácí pod dojmem prvního hladkého vítězství a na jejich výkonu to bylo okamžitě znát. Choceňští se ujali v úvodních dvou setech výrazného vedení, které postupně domácí výbornou obranou v poli smazávali, ale na zvrat vývoje v těchto setech to již nestačilo.
Ve třetí a čtvrté sadě ovšem převzali taktovku hry domácí, kteří k výborné obraně v poli přidali i zlepšenou hru na síti.

V rozhodujícím pátém setu šli hosté do rychlého vedení 4:1, které však dlouho neudrželi, a sada se vyrovnala. Šňůra úspěšných útoků pak znamenala vybudování opětovného náskoku, který již hráči Chocně nepustili a odvetné utkání tak dovedli do vítězného konce v poměru 3:2.
Sestava Chocně: Abraham, Felgr, Horáček, Hudousek, Kolder, Kubalec, Švec J., Žaba.

Zisk důležitých vítězných bodů z odvetného utkání znamená pro choceňské hráče nejen udržení se před svým soupeřem, ale díky ostatním výsledkům i návrat do čela tabulky II. ligy. O udržení se na čelní pozici budou bojovat volejbalisté Chocně již tuto neděli, kdy se v domácím prostředí představí (netradičně od 11:00) proti týmu hradeckých Malšovic.

 1. Choceň 24 17   7 58:35 41
2. Střelice 24 16   8 56:33 40
3. Hrotovice 24 16   8 53:33 40
4. Dřevěnice 24 12 12 48:46 36
5. Č. Třeb. II. 24 12 12 45:45 36
6. Hronov 24 11 13 44:49 35
7. Znojmo 22 12 10 43:41 34
8. Havl. Brod 24  9 15 41:50 33