Postavení v tabulce nebylo pro obě družstva ideální, a proto byly ve hře důležité body.

TJ Sokol Česká Třebová – VK Choceň 0:3 (-12,-19,-22)

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří dominovali v útočné fázi, což byl naopak pro domácí kámen úrazu. Třebovští v útoku hodně kazili, ale ani v dalších činnostech to z jejich strany žádná sláva nebyla, a proto set skončil rychlým vítězstvím Chocně v poměru 25:12.

Ve druhé sadě to byla stále stejná písnička, kdy byl i nadále mezi oběma družstvy rozdíl v úspěšnosti v útoku. Hosté se nenechali rozladit ani problémy s postavením v poli a stále si drželi s bezpečným náskokem hráče Třebové za svými zády. Po výsledku 25:19 směřovali Choceňští bezpečně k celkovému vítězství.

I ve třetím setu si hosté od úvodních míčů vybudovali solidní náskok, který se jim dařilo držet celou sadu. Jediné vzchopení ze strany domácích nastalo až za stavu 18:24, kdy hostující nadvládu otupil razantní servis. Skóre se změnilo na 22:24, ale po choceňském oddechovém čase již další podání mířilo pouze do sítě a hosté tak mohli po hodině hry začít slavit rychlé a poměrně hladké vítězství 3:0.

TJ Sokol Česká Třebová – VK Choceň 1:3 (-15, -13, 24, -22)

Do odvetného utkání poslali domácí nového nahrávače, a to mělo za následek větší pestrost v útoku.

Po vyrovnaném začátku se však hosté trhli a sadu vyhráli 25:15.

Bezkrevný výkon domácích poté pokračoval i nadále a výsledkem bylo další rychlé vítězství choceňských volejbalistů v poměru 25:13.
Ve třetím setu se hosté potýkali s chybami na servisu, což udržovalo naděje Třebové na přijatelný výsledek. Poté, co Choceňští tento handicap odbourali, opět odskočili na stav 20:14. Opojení tímto bezpečným náskokem znamenalo polevení koncentrace, čehož domácí dokázali využít a srovnali vývoj setu. V koncovce si pak počínali lépe a vyhráli sadu 26:24.

Další zbytečné protahování utkání již hosté nepřipustili, a ačkoliv to ve čtvrtém dějství nebylo z jejich strany nic přesvědčivého, tak po výsledku 25:22 mohli odjet na krátkou zpáteční cestu s radostí ze zisku dvou důležitých vítězství.

Sestava Chocně: Abraham, Felgr, Kolder, Marek, Műller, Šášek, J. Švec, M. Švec, Vaněk.

Choceňský celek se po tomto kole vyšplhal v tabulce již do relativně bezpečných vod, zatímco České Třebové se stále nedaří odpoutat z pásma sestupu. Nadcházející víkend mají volejbalisté volno.

(šve)