Pomoci jim k tomu měla i divácká kulisa a vědomí, že si z choceňské haly zatím žádné družstvo neodvezlo vítězství.

VK Choceň – Hrotovice 3:1 (-22, 20, 14, 23)

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří hýřili větší aktivitou, zatímco domácí hráči jako by se ještě zapomněli v posteli. Bezzubý a nepřesný útok znamenal, že Hrotovičtí ihned odskočili na rozdíl pěti bodů. Následně se domácí z letargie probrali a konečně začali předvádět hru, na kterou jsou jejich fanoušci zvyklí. Výsledkem bylo vedení 16:12, které ale domácím dlouho nevydrželo, jelikož opět začali kupit chyby v útočné fázi. Navíc se k tomu přidal i špatný příjem, avšak nutno dodat, že plachtící servis hostí byl velice kvalitní, zatímco podání domácích nenadělalo soupeři příliš mnoho starostí, a ten tak mohl útočit pohodlně ze všech pozic. Úvodní sadu nakonec hosté vyhráli 25:22.

Ani začátek druhé sady nebyl z pohledu domácích o moc lepší. Nedůrazný útok kopíroval průběh prvního setu a udržoval naděje hostů na zisk sady stále vysoko. Poprvé se do vedení Choceňští dostali až za stavu 17:16. Poté se jim navíc podařilo rozložit soupeře výborným servisem, načež se skóre navýšilo na 20:16. Z této studené sprchy se již soupeř nevzpamatoval a po výsledku 25:20 byl vývoj utkání opět vyrovnaný.

Do třetího setu vsadili hosté na změnu libera, avšak ani toto střídání se jim příliš nevydařilo, protože příjem hostů vázl i nadále. Obrázek hry se zcela otočil, jelikož hosté kupili chyby a rozjeté choceňské hráče nezastavily ani oddechové časy. Domácí náskok narůstal neuvěřitelnou rychlostí a vyšplhal se až na 22:7. Ztráta koncentrace pak znamenala kosmetickou úpravu skóre, kdy na konci sady svítilo na světelné tabuli 25:14.

Raketový nástup měli Choceňští i do čtvrté sady a rázem se ujali vedení 6:1. Poklidný náskok si domácí udržovali až do koncovky sady. Za stavu 20:15 se soupeř nadechl ke stíhací jízdě a rázem snížil až na stav 23:22. Následná chyba na servisu nabídla choceňským hráčům setbol, nicméně Hrotovičtí si vzali oddechový čas, po němž naopak do sítě zamířilo podání domácích. Dlouhou poslední výměnu zakončili hosté útokem mimo vymezené lajny a po výsledku 25:23 propukla v hale oslava důležitého vítězství.

VK Choceň – Hrotovice 3:0 (22, 22, 20)

Druhý zápas se vyvíjel od počátku lépe pro choceňské hráče, a ačkoliv Hrotovice bojovaly seč mohly, tak s domácími horko těžce držely krok. Choceňští drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách a po kvalitním kolektivním výkonu zvítězili po setech 25:22, 25:22 a 25:20 zaslouženě 3:0.

Sestava: Abraham, Felgr, Kolder, Marek, Műller, Šášek, J. Švec, Vaněk.

Vítězství posunula choceňské volejbalisty před svého soupeře na druhé místo za vedoucí Střelice. Bouřlivá kulisa vytvořená početnými fanoušky přispěla k dalším veledůležitým vítězstvím, která znamenají prodloužení úctyhodné choceňské domácí neporazitelnosti, která trvá od počátku sezony! V dalším zápase zajíždějí Choceňští na palubovku hradeckých Malšovic, kde je přivítá posílený soupeř, který se rychle dostal z pásma sestupu a nyní okupuje klidné středové vody tabulky.