Velkou pomocí týmu byli otec a syn Látrovi, kteří měli za úkol obsluhovat elektroniku 2D a být technickými poradci jezdci Ladislavu Chmelíkovi.
V prvním závodě se Chmelík po startu z 10. pozice a z osmnáctičlenného pole propadl po úvodních zatáčkách na 14. místo. Bohužel progres nebyl tak výrazný, jaký si tým představoval, časy byly výrazně horší než v kvalifikaci a 11. místo v cíli bylo samozřejmě zklamáním.
Warm up před druhým závodem ověřil, že nastavení dat a převodovky je optimální a čekalo se větší závodní nasazení. Závod však byl téměř jako přes kopírák, opět byla krátce po startu ztráta na jezdce v první skupině a nakonec boj s holandským závodníkem Boerboomem o desáté místo, které jezdci týmu FGR zůstalo i v cíli. Po vzájemné dohodě se tým s Láďou Chmelíkem dohodl na ukončení spolupráce.
Miroslav Felgr, majitel týmu: "Na začátku sezony jsem měl představy, že budeme s Láďou jezdit do třetího místa. Výsledky však zůstaly za očekáváním a poměrně velké investice před sezonou se nám dobrým umístěním nevracejí. Láďa je chytrý kluk i rychlý jezdec, ale bohužel z vyčtených dat si ne vždycky nechal poradit. Na Oscherslebenu jsme měli k dispozici data od Holanďana Van Leuwena, který dojel na pódiu a křivky v rychlých pasážích se téměř překrývaly. Bohužel v šikanách a ve vracečkách byla ztráta znatelná. Z mého pohledu seděl Láďovi více dvoutakt. Nová třída MOTO 3 je velmi vyrovnaná a chyby se zde neodpouští. Nechci zklamat partnery a mám za cíl dojet s výsledky, za které se nebudu muset stydět. S největší pravděpodobností se objevíme na Alpe Adria v Mostě. O jezdci stále jednáme."

(fgr)