Turnaje se zúčastnil Letohrad, Svítkov Pardubice, Ježčata z Heřmanova Městce a nováček regionální soutěže mladších žáků Svitavy. V základní části hrané systémem každý s každým suverénně vyhrál domácí Letohrad, který zvítězil ve všech utkáních a inkasoval pouze jedinou branku od svitavského Patrika Tichého.

Po odehrání základní části následovala ještě dvě utkání. Nejprve utkání o 3. místo, a to mezi Ježky a Svitavami. Zápas byl dlouho vyrovnaný, nikdo nechtěl udělat chybu a oba týmy se držely i přesto, že Ježčat bylo pouze sedm do pole. Nakonec rozhodla pátá minuta druhé poloviny, kdy svitavského brankáře Šimona Brázdu překonal Ježek David Kosina. Tento gól, jak se později ukázalo, rozhodl o tom, kdo si na krk pověsí bronz.

Ve finále se proti sobě postavil Letohrad a Svítkov. Svítkovští byli maximálně nabuzení a zahájili hru velmi dobře. Zvolili taktiku hlídat si dva nejproduktivnější hráče Letohradu - Vítka Rozlílka a Tomáše Jakeše. Tato taktika se jim v první polovině osvědčila. V té druhé ale už Vítka ani Tomáše neuhlídali a hned půl minuty po úvodním vhazování prohrávali 0:1. Po pěti a půl minutách to bylo 0:3 po gólech Kuby Moravce a Tomáše Jakeše a v sedmé minutě v rozmezí sedmi vteřin dvakrát skóroval Tomáš Paukrt. A o vítězi bylo jasno.

Vlastimil Janoušek, trenér Letohradu, zhodnotil turnaj následovně: „Mám trochu strach, aby toto vítězství klukům ´nestouplo´ do hlavy a v sezoně to nebylo ke škodě. Jediný tým, který nás potrápil, byl Svítkov, který ve finále našel perfektní způsob obranné hry, na což naši útočníci ze začátku vůbec nezareagovali. Ale v druhé půli jsme již našli způsob, jak zápas zvrátit ve svůj prospěch. “

Celkové pořadí
1. SK OEZ Testa Letohrad
2. ERA Svítkov Stars Pardubice
3. Ježci Heřmanův Městec
4. 1. HBC Svitavy

(jan)