Jeleni mají za sebou velice úspěšný rok 2023. Jak na předchozí sezonu vzpomínáte? V play off jste odehráli 14 zápasů a do historicky prvního finále extraligy jste postoupili po dvou výhrách v pěti duelech! To muselo být jednak náročné, ale zároveň i euforické, že?

Celá minulá sezina byla jedna velká parádní jízda, kterou jsme si všichni užili, ať už to byl začátek, kdy se týmu hodně dařilo, tak i pak náročný průběh play off. Třešničkou na dortu pak bylo vytoužené finále, které i když nevyšlo podle našich představ, tak nám dodalo hromadu cenných zkušeností.

Ilustrační foto.
Florbalové derby pro Letohrad. Litomyšlský lídr rozhodl o další výhře v závěru

Do dalšího ročníku jste vkročili opět úspěšně. Pak přišel výsledkový útlum, ale tým na konci podzimní části potvrdil svojí sílu, souhlasíte?

Ano, souhlasím. Úvod sezony nám celkem vyšel a mysleli jsme si, že všechno půjde samo, ale potom přišla ledová sprcha v podobě série prohraných zápasů. Důležité je, že nás to nepoložilo a dokázali jsme se znovu nakopnout. V závěru podzimu jsme ukázali naši týmovou sílu a že máme opět ty nejvyšší ambice.

Reprezentace? Moc nad ní nepřemýšlím

Po roční pauze a vyléčení delšího zranění jste vrátil i k lednímu hokeji, který hrajete za Českou Třebovou v krajské lize Pardubického a Královéhradeckého kraje. Jak je náročné kombinovat hokejbal s hokejem?

Náročné to určitě je, zvlášť když jsem z toho na delší dobu vypadnul, ale díky přítelkyni a trenérovi, kteří se mnou makají, jsem se mohl vrátit k obojímu a hrát zase jak hokejbal, tak i hokej.

V loňském play off jste byl jedním z nejlepších střelců celé extraligy. Zároveň jste při postupech ve čtvrtfinále a semifinále vždy vstřelil vítěznou branku. Nemrzelo vás, že nepřišla pozvánka do národního týmu U23 na mistrovství světa v Liberci? Jak se vůbec nachází motivace porvat se o reprezentaci mužů, když si stále držíte výborné statistiky i výkony?

Hokejbalista Vít Rozlílek.Hokejbalista Vít Rozlílek.Zdroj: Iva Janoušková

Upřímně nad reprezentací moc nepřemýšlím, soustředím se na svoje výkony v Letohradu a na cíl, který zde máme. Pokud přijde pozvánka do reprezentace, tak budu velmi mile překvapen.

Pojďme zakončit rozhovor vyhlídkami pro rok 2024. Co byste v něm chtěl nejen dokázat hokejbalově?

Myslím si, že mohu mluvit za všechny, když řeknu, že náš cíl pro nadcházející rok je úplně jasný, a to dokázat to, co jsme minulý rok nedokázali. Tým na to sílu určitě má.

(jan, rh)

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek