Po výborných výkonech a skvělých umístěních v minulých kolech, kdy obě družstva přípravek chlapců bojovala v elitní skupině v Litomyšli, skončil Českotřebováci na druhém a šestém místě v elitní skupině.

Tato umístění zaručila A týmu další účast v elitní skupině a upevnění si druhého místa v celkovém pořadí. B tým poprvé opouští elitní skupinu a bude o tomto víkendu bojovat o navrácení mezi elitu. Tento fakt ovlivnilo zranění jednoho z ústředních hráčů Adama Krále.

Družstvo „A“ ve složení Lukáš Vašina, Martin Blažek a Petr Štembírek zvítězilo v pěti utkáních po sobě a jediného přemožitele našli českotřebovští hráči až v poslední utkání v družstvu Litomyšle.

Družstvo „B“ , které hrálo oslabeno o Petra Štembírka, který nastupoval v A týmu, poprvé sestoupilo z elitní skupiny, když vyhrálo pouze jedno utkání. Družstvo hrálo ve složení: Štěpán Chládek, Tomáš Smola, Anička Veselá.

Hráči ročníku 1999 a 1998 pod trenérským vedením Lubomíra Vašiny a Jiřího Škeříka jsou zatím velice úspěšní v letošním ročníku této soutěže. Na kurtech v Litomyšli hrálo na třech kurtech sedm chlapeckých družstev. O hladký průběh turnaje, rozhodování, zápis utkání a úpravu kurtů se domácí postarali na výbornou.

Turnaj přípravek – Litomyšl

Elitní skupina:
1. VK Litomyšl
2. TJ Sokol Č. Třebová II. „A“
3. VK Choceň
4. TJ Sokol Pardubice
5. VK Svitavy „B“
6. TJ Sokol Č. Třebová II. „B“
7. VK Choceň „B“

Turnaj přípravek – Svitavy

Skupina o 8. – 13. místo
8. VK Svitavy „A“
9. VK Svitavy „C“
10. VK Svitavy „D“
11. Geodezie – Sokol Č. Třeb. A
12. VK Lanškroun
13. Geodezie - Sokol Č. Třeb. B

Další turnaj se odehraje v neděli v v České Třebové. Elitní skupina se představí v hale Základní školy Nádražní a boj o 8. až 13. místo svedou volejbalisté v hale Na Skále. Začátky utkání jsou stanoveny na devátou hodinu.

Celkové výsledky - přípravka chlapci
1. VK Litomyšl - 72
2. TJ Sokol Česká Třebová 2 A - 61
3. VK Choceň A - 59
4. TJ Sokol Pardubice - 49
5. TJ Sokol Česká Třebová 2 B - 40
6. VK Svitavy A - 39
6. VK Svitavy B - 39
8. VK Svitavy C - 33
9. VK Choceň B - 22
10. VK Lanškroun - 16
11. Geodézie - Sokol Česká Třebová A - 14
12. VK Svitavy D - 12
13. Geodezie - Sokol Česká Třebová B - 3

(vaš)