B tým bude mít svoji jarní premiéru na hřišti v Chrudimi. Týmy dorostenců a žáků zatím ladí formu na první zápasy.
A tým mužů je po podzimní části na pěkném osmém místě, které prozatím Lokomotivě zaručuje účast v play off. Do konce základní části zbývá odehrát ještě sedm zápasů a „kohouti“ budou mít pětkrát výhodu domácího prostředí. Tento fakt by mohl přispět k udržení postupových pozic, které jsou cílem pro jarní část. V sobotu od 13 hodin bude Lokomotiva hostit prvního ze soupeřů z jihu Moravy, přesněji Rigum Hodonín, který je prozatím na čtvrtém místě v tabulce.

V nedělním předobědovém duelu od 11 hodin bude v Benátkách k vidění další moravský tým SK Sudoměřice, který zatím hájí bronzovou příčku. Svěřenci trenéra Jebouska mají v těchto zápasech možnost se v případě úspěchu vzdálit od svých pronásledovatelů, především pardubického Svítkova, který bude na své dvojzápasové misi na severní Moravě, kam zajíždí českotřebovští borci za čtrnáct dní.

B tým se utká v přímém souboji o play off s chrudimským Jokeritem. Souboj prozatím páté Lokomotivy se šestým týmem „žolíků“ může čtyři kola před koncem základní části hodně napovědět o případné postupové pozici. Záložní tým okolo Michala Broulíka hojně doplněný o dorostence by potřeboval vybojovat aspoň bod, který by měl cenu postupového zlata.

(bad)