Turnaje se zúčastnilo 133 závodníků z 32 týmů. Aktéři přicestovali ze Slovenska, Polska, Rakouska a pochopitelně nechyběli ani bojovníci z České republiky. Celkem bylo otevřeno 23 různých kategorií dle věku, pohlaví a výkonnosti. Na východ republiky se vydali i závodníci z oddílu Dsc Gym Třebovice Lukáš Janda, David Sedlák, Jan Kubín, junior Tadeáš Smejkal a juniorka Karolína Hermanová.
Samotné klání v brazilském jiu jitsu zahájil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala. A pak už mohlo vše začít naostro. Zápasníci z třebovického klubu si vedli výborně. Celá pětice získala cenný kov. Zlato si odvezl Smejkal a Sedlák, stříbro Janda a Kubín a bronz získala Karolína Hermanová.
Zajímavým zjištěním, které potvrdilo již z prvního ročníku, je, že zástupci bojují jinak, když ví, že zvítězit mohou pouze vzdáním soupeře a že jim žádné body nepomohou. „Závodníci jdou neustále dravě po submission (páka nebo škrcení) a 'nebetonují' pozice, které by zápas zdržovaly. Tím, že jdou po ukončení, otevírají více možností i pro soupeře. Zápas je tak mnohem atraktivnější i pro diváky. Způsob zápasu odpovídá mnohem více způsobu tréninku. Vždyť kdo z nás při tréninkovém sparingu jede na body? Tato čistá forma jiu jitsu je velice atraktivní jak pro diváky, tak pro samotné zápasníky. A věřte, že drtivá většina zápasů končila na submission. A pokud ne, tak po deseti minutách zápasu (u dětí 5 minut, pozn. red.) rozhodovalo speciální prodloužení, kde se opět bojovalo o submission či o nejrychlejší útěk ze submission," vysvětlil formy boje Lukáš Janda.