Jeleni tak na první body stále čekají a je očividné, že musí přijít nový impuls, jinak s nimi bude zle.

SK TOPTRANS Jihlava – SK Hokejbal Letohrad 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Branky a asistence: 32. Smutný (Jobák), 37. Smutný, 41. Jobák (Smutný), 43. Kříž (Smutný, Jobák) – 32. Halbrštát (Kormunda, Krejsa). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45.

Úvod utkání byl hodně opatrný a na první zajímavější akci došlo až v páté minutě. Hostující Kormunda se dostal do střelecké pozice, ale neuspěl. Jihlavské oraniště přineslo další nebezpečný útok za další čtyři minuty. Akci Jihlavy ale nedokázal Javorka zakončit přesněji. První část nabízela svižný hokejbal, k otevření skóre však nedošlo.
Dobrou šancí na otevření střeleckého účtu zápasu začala druhá část, kdy zamířil Brázda do tyčky. Letohrad je tým, který se může spolehnout na skvělé výkony brankáře, a nejinak tomu bylo i v souboji s Jihlavou. Šimara znovu ve druhé třetině přiváděl střelce Jihlavy k zoufalství.
Zatímco první dvě periody byly sice bohaté na šance, nikoliv na góly, tak ve třetí se to všechno změnilo. Po minutě hry se dostali do vedení hráči Letohradu zásluhou Davida Halbrštáta. Letohrad se z vedení dlouho radovat nemohl, už po půl minutě srovnal Smutný. Stejný hráč nakonec celé utkání rozhodl, když se prosadil za necelé tři minuty. Jihlava si dokázala své vedení už pohlídat a nakonec ještě přidat dva zásahy díky Ondřeji Jobákovi a Michalu Křížovi.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Pento Most 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a asistence: 39. Malík (O. Lux) – 15. Švancar (Novák, Kypet), 27. Hulín (Božek), 28. Kypet (Švancar, Novák). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48.

Už to zní jako obehraná písnička, ale Letohradští vstoupili do utkání znovu aktivněji a především díky přesilové hře si vypracovali hned ze začátku několik šancí. Jak je ale zvykem jelenů, všechny spálili. Hru v početní převaze si zahráli i Severočeši, ale Letohrad je k ničemu nepustil a stav byl stále nerozhodný. Těsně před koncem úvodní periody však začal vystrkovat růžky Švancar, který nejdříve na Šimaru nevyzrál, ale při dvojnásobné přesilovce už se nemýlil a usměrnil za záda Šimary krásný pas z dílny Nováka – 0:1.
Hned od začátku druhé části se jeleni hnali za vyrovnáním, ale ve velké šanci neuspěl Krejsa. Letohradští si vypracovávali čím dál více gólovek, ve kterých se objevoval především Protzner, ale ani ten nebyl ve svém zakončení úspěšný. Udeřilo na druhé straně. Na vrcholu kruhů zůstal nekrytý Hulín a propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Zanedlouho to bylo již 0:3 po střele Kypeta.
Letohrad se nevzdal a ve třetí třetině chtěl skóre alespoň korigovat. Domácí bušili na branku Mostu, který budil dojem, že mu docházejí baterky, ale vsítit branku se povedlo jen Janu Malíkovi, jenž ukázal svou tvrdou střelu. (vai, fč)