Předposlední pokračování krajského přeboru II šachových družtev nerozhodlo ani o postupujícím, ani o dvou družstvech, na které zbude černý Petr v podobě sestupu. Dvoubodový náskok nadále drží lanškrounské béčko, na které se stále tlačí Moravská Třebová a Letohrad.


Ústí C – Letohrad 1,5:6,5
Už potřetí pouze v sedmi lidech nastoupili Oušťáci doma a už po dvou hodinách bylo jasné, že si proti třetímu Letohradu příliš nezahrají.
Poslední dvě šachovnice ovládli hosté rychle zásluhou Václava Janečka a Miroslava Slavíčka, kteří bez větších potíží přehráli Dominiku Écsiovou a Davida Bečičku. Ani na šestce neměli domácí štěstí, letos dobře hrající Lukáš Dostál nenašel recept na Jiřího Řeháka a ze zamotané pozice odešel s nepořízenou.

Díky kontumační výhře na pátém stole, kde Jiskra postrádala Davida Halbrštáta, měl Letohrad už čtyřbodový náskok a ten pochopitelně smazat nešlo. Domácí obstáli alespoň na prvních dvou šachovnicích, kde uhráli bod a půl. Martin Pečinka asi čekal od partie s Petrem Veselým více než remízu, jenže letohradský kapitán se černými figurami bránil dobře, v zahájení zmátl domácímu juniorovi hlavu a v konečné pozici stál přibližně vyrovnaně.

Spokojen byl naopak na dvojce Jan Pokorný, černými figurami připsal cennou výhru proti Kamilu Mikyskovi, když vyhmátl dvě malé nepřesnosti soupeře a důrazným útokem poté donutil soupeře složit zbraně. Poslední slovo si ale opět vzal Letohrad, jenž ještě stále usiluje o postup do vyšší soutěže. V souboji kapitána Davida Kameníka a letohradského Miloše Papáčka, přehlédl v komplikované pozici přehlédl prvně jmenovaný jednoduchou vidličku a závěrečnou pozici hrál spíše ze setrvačnosti. Utkání tak skončilo přídělem pro domácí družstvo v poměru 6,5:1,5.

1. Martin Pečinka – Petr Veselý ?

2. Jan Pokorný – Kamil Mikyska 1:0

3. David Kameník – Miloš Papáček 0:1

4. Petr Mareš ml. - Bohumír Maceška 0:1

5. David Halbrštát - Miroslav Krumer 0:1 kontumačně

6. Lukáš Dostál – Jiří Řehák 0:1

7. Dominika Écsiová – Václav Janeček 0:1

8. David Bečička – Miroslav Slavíček 0:1

V ostatních zápasech příliš překvapení k vidění nebylo. Vedoucí Lanškroun B smetl v České Třebové místní béčko přesvědčivě 6:2, v derby utkání podržela druhou příčku Moravská Třebová, i k dyž proti poslední Trnávce se na výhru 5:3 pořádně nadřela. Jablonné potvrdilo příslušnost v krajském přeboru II i pro příští rok, ve veledůležitém utkání těsně porazilo béčko Žamberka. Naději na udržení drží Svitavy, které také nejtěsnějším poměrem udolaly Žamberk C a o jeden bod jej přeskočily. Ústecké béčko se v oslabené sestavě rozešlo s Kunvaldem smírně 4:4.

(jp)