Blyštivými plaketami se to bude dnes v podvečer hemžit v sále Kulturního domu v Ústí nad Orlicí. Laureáti si jej převezmou v rámci slavnostního vyhlášení 49. ročníku ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí. Ve spolupráci s agenturou Sport action s.r.o., Českou unií sportu, Orlickým deníkem, městem Ústí nad Orlicí a v neposlední řadě také s Orlickým sportovním sdružením se potkají ti nejlepší sportovci, kteří v roce 2017 nejvíce zazářili svými výsledky.

Náš region se může pyšnit hned několika nadějnými sportovci v řadách žákovských kategoriích. Dosahovali zajímavých výsledků, prali se světovou i evropskou konkurencí, hodně vidět byli v závodech na české scéně. Dnes budou odměněni stejně jako dorostenci a junioři, kde se sešla skutečně velká konkurence. Zde v nominacích nechyběli mistři světa, mistři Evropy i České republiky. Broušený pohár pak už netrpělivě čeká na majitele, který si jej převezme jakožto vítěz hlavní kategorie dospělých.

Vítězství z loňského roku obhajuje Martin Viktorin. „Mám z toho velkou radost, moc mě těší, že jsem se zapsal do historie této ankety jako vítěz nejprestižnější kategorie. Ještě to budu muset vstřebat, řekl bezprostředně po skončení galavačeru v rozhovoru pro Deník. „Budu se snažit, udělám pro to všechno,“ uvedl Viktorin k otázce, že při dalším ročníku bude vítězství obhajovat. Podaří se mu to? To se nejdříve dozvědí ti, co si najdou cestu do sálu kulturního domu. Přijít může kdokoliv z veřejnosti. Vstup na galavečer je volný. Začátek je stanoven na 17 hodin.

Předávání cen by se nemohlo uskutečnit bez podpory měst a sponzorských firem, za což všem patří obrovské poděkování.

Galerie vítězů
2016: Martin Viktorin (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)
2015: Daniel Suchánek (SK kanoistika Vysoké Mýto)
2014: Robert Krupička (Atletika Ústí nad Orlicí)
2013: Lukáš Novák (Hasičský sportovní klub Ústí n. O.)
2012: Lukáš Novák (Hasičský sportovní klub Ústí n. O.)
2011: Robert Krupička (Atletika Ústí nad Orlicí)
2010: Lukáš Novák (Hasičský sportovní klub Ústí n. O.)
2009: Lukáš Kristejn (Klub biatlonu Letohrad)
2008: Robert Krupička (Atletika Ústí nad Orlicí)
2007: Václav Glaser (duatlon, triatlon Ústí nad Orlicí)
2006: Petr Hradecký (Klub biatlonu Letohrad)
2005: Robert Krupička (Atletika Ústí nad Orlicí)