Semifinálové střetnutí proti Kladnu 1:4, utkání o třetí místo proti Heřmanovu Městci 7:1.

Takové byly výsledky letohradských hokejbalistů na Alpa Final Four českého poháru, která tamní klub o minulém víkendu uspořádal.

Za vydatné divácké podpory změřili domácí nejprve síly s kladenskými vicemistry republiky. Bitva to byla veliká, po první třetině Letohrad doháněl jednogólové manko, po bezbrankové druhé periodě pak rozhodlo poslední dějství, ve kterém Kladenští navýšili svoje vedení. Na jeleny čekal nedělní souboj o bronz s prvoligovými Ježky z Heřmanova Městce. Na první gól se čekalo skoro osmnáct minut, než účet zápasu otevřel domácí střelec Bogdány, po dvou třetinách Letohrad vedl třígólovým rozdílem a nakonec po přesvědčivém vítězství nechali Jeleni z rukou starosty Letohradu Petra Fialy a jednatele společnosti Coalsoft Michala Uhlíře na krk pověsit bronzové medaile. Vítězem Alpa českého poháru 2022 se stal tým HBC Pardubice, který ve finále porazil po obratu porazil Kladno 5:4.

Medaile se nerodila tak jednoduše

„Opravdu moc jsme v semifinále chtěli uspět, navíc když Kladno přijelo ve výrazně okleštěné sestavě, ale jeho mladí hráči předvedli opravdu výborný výkon. Náš tým nehrál vůbec zle, ale vyložené šance za stavu 2:1 pro Kladno jsme zahodili a po individuálních chybách prohráli. Nedalo se nic dělat, ale touha získat medaili byla stále větší a větší,“ uvedl asistent trenéra Filip Červinka.

„V boji o bronz proti nám nastoupili Ježci z Heřmanova Městce, kteří se nebáli tvrdit muziku a na začátku druhé třetiny nás sevřeli v obranném pásmu. Nebýt skvěle chytajícího Michala Nováka, mohlo se utkání vyvíjet úplně jinak. Skvěle jsme však ubránili oslabení a vstřelili dva rychlé branky, jež prakticky rozhodly o osudu zápasu. Výsledek 7:1 vypadá jako jednoznačná záležitost, ale jak jsem zmínil, Michal Novák měl co dělat a tým podržel. Z bronzu máme ohromnou radost a ceníme si ho opravdu hodně, protože cesta na Final Four přes Poličku a Karvinou nebyla ani trochu jednoduchá. Finálový turnaj navíc odehráli odchovanci bez posil z Poličky nebo Svítkova, což nás těšilo dvojnásob,“ dodal Červinka. (jan, rh)