Jindřichové Kubín a Velecký odpočítávají do svého zápasu dny. Bronislav Kubín hodiny.

Začíná velký týden okresních rohovníků. Jindřich Kubín půjde s Veleckým do akce příští pátek. Na prvního čeká souboj v Belgii, na druhého v Itálii.
Starší z lanškrounských bratří Kubínů, Bronislav, se představí zítra v pražském divadle Milenium v rámci charitativní akce Box pro Haiti.
Hvězdou večera, který bude přenášet i Eurosport, bude v netradičním divadelním prostředí přední český boxer Lukáš Konečný.
Nás ale bude zajímat „Blade“ Kubín.

V zápase na šest kol se jedenatřicetiletý válečník postaví o jedenáct let mladšímu soupeři z Německa Tommy Altmannovi.
Němec ještě neprohrál. Boxoval jedenáctkrát a pokaždé zvedal po zápase ruku na znamení vítězství.
Ale soupeře zatím neměl kdovíjaké. Kubín bude jeho zatím nejtěžším sokem. „Je na žebříčku sice výš než já, ale soupeře neměl z nejtěžších. Čekám, že půjde o rychlého a technického boxera,“ přemýšlel lanškrounský boxer.

Box pro Haiti

Pátek v 19.00 v divadle Milenium v Praze
Vstupné 600 Kč
1. Pavol Polakovič - Ian Lewison (UK), 4 kola, supertíha
2. Tommy Altmann (GER) - Bronislav Kubín, 6 kol, veltr
3. Tomáš Adámek - Artem Solomko (BLR) 6, polotěžká
4. Roman Kracík - Dmitri Adamovich (BLR) 6, těžká
5. Ladislav Kutil - Nick Okoth (UK) 6, těžká
6. Lukáš Konečný - Ionut Trandafar Ilie (ROM) 10 kol, střední o titul mezinárodního mistra ČR
7. Sergey Rabchenko (BLR) - Pietro d´Alessio 10 kol, lehká střední

„Ten mě svými granáty už nepřekvapí,“ usmál se při vzpomínce na poslední zápas Kubín.
Od Dominikánce Diaze dostal pořádně naloženo, šestadvacetiletý ranař mu uštědřil ve třetím kole KO. Aby toho nebylo málo, lanškrounský boxer prohrál i předchozí zápas v Polsku. Od Krzysztofa Bieniase musel skousnout porážku na body.
Svého současného soupeře Altmanna k Polákovi přirovnává: „Bude to trochu podobný styl. Byl to šikovný o kus vyšší boxer a hodně technický.“
Dvěma porážkami Kubín přišel o fantastickou bilanci. Dlouho se mohl chlubit tím, že mezi profesionály neprohrál. Devět zápasů mu nikdo nepřišel na kobylku. Až Bienias. A potom olympijský vítěz Diaz.

Ten ho ale učaroval: „Síleně se mi jeho rány líbily, jen bych je už nemusel dostávat na bradu,“ usmíval se.
„Blade“ Kubín se také proto snaží změnit přípravu: „Ale měsíc je krátká doba, nevím, jestli to už bude vidět. Zkouším měnit techniku háků. Pomáhají mi s tím kluci z Boxing Hell Svitavy, brácha a Jindra Velecký. Navíc mám skvělé zázemí. Strašně si cením podpory mojí rodiny a hlavně mojí maminky. Moc mi pomáhají s výchovou syna Kristiána. Jsem jim za to vděčný a věřím, že díky tomu tentokrát vyhraju,“ říká bojovně.

Dvě porážky za sebou mu totiž pořádně leží v žaludku a nastal čas začít vítěznou sérii. Štvou ho. Což není pro Altmanna dobré znamení: „Na porážky zvyklý rozhodně nejsem. Myslel jsem na to hodně. Hodně jsem se v přípravě snažil, abych to zvrátil. Chci vyhrát. Není moc příjemné, když máte čistý rejstřík a pak přijdou dvě porážky. Byli to sice silní borci, daleko víc by mrzely porážky od boxerů, kteří by na tom nebyli tak dobře.“

Zápas se bude konat v Praze, takže nepsanou výhodu domácího prostředí by měl mít právě Kubín. V Německu by musel soupeře složit, aby mu rozhodčí přiklepli triumf. „Chci se pouštět do tvrdších akcí a nebudu muset tolik zůstávat v obraně jako s Diazem. Krvelačně půjdu po vítězství,“ prozradil dobře naladěný lanškrounský tvrďák.
Držte mu zítra večer palce.

V sobotu najdete výsledek jeho zápasu na našich internetových stránkách a v pondělí se můžete těšit na pozápasový rozhovor.