Devět statečných. Pouze tolik hráčů měl k dispozici svitavský kouč Peter Bálint do osmifinále českého poháru. Postrádal mimo jiné ostříleného matadora Pavla Slezáka, který nemohl nastoupit z osobních důvodů, což se na hře Turů zákonitě podepsalo. I když i s ním v sestavě by to měli hodně těžké, neboť soupeř přijel plné palbě a trenér Lubomír Růžička vypustil do boje hned zkraje to nejlepší.

Zdroj: Radek Halva

Domácí se snažili držet krok, ale Brno, které o den dříve přejelo v lize USK Praha, dokazovalo oprávněnost svého umístění v tabulce nejvyšší soutěže. Netrvalo to dlouho a jeho náskok dosáhl dvouciferné podoby, po dvaceti minutách činil rozdíl ve skóre pětadvacet bodů a všem v hale bylo jasné, že pokud jde o postup do dalšího pohárového kola, drama se konat nebude.

Zdroj: Radek Halva

Hostující kouč proto po změně stran postupně stáhl z palubovky svoje opory a především ve čtvrté čtvrtině dal větší porci minut svým talentovaným mladíkům. A najednou se hrál vyrovnaný basket, Tuři totiž pokračovali ve svém bojovném výkonu, začalo se jim dařit i na útočné polovině a pod košem.

Zdroj: Radek Halva

Důsledkem toho všeho bylo, že druhý poločas vyhráli 53:52 a alespoň za tuhle dílčí radost jim fanoušci právem zatleskali. Pěknými individuálními výkony se blýskli především Jan Hlobil s Tomášem Jansou a celkové resumé z utkání nakonec nebylo tak hrozivé, jak to mohlo po prvním poločase vypadat. Byť brněnský zcela zasloužený postup pochopitelně nikterak ohrožen nebyl.

Zdroj: Radek Halva

Český pohár basketbalistů, osmifinále:

Tuři Svitavy – Basket Brno 86:110 (22:31, 33:58, 61:87). Body: Hlobil 21, Jansa 15, Novák 12, Jurka 11, Svojanovský 9, Petric 9, J. Jokl 5, Baťa 4 – Bálint 18, Křivánek 14, Stráněl 13, Svoboda 13, Chatman 12, Mishula 11, V. Půlpán 6, Krakovič 6, Kubín 6, Puršl 5, Rychtecký 3, M. Půlpán 3. Rozhodčí: Jedlička, Petrák. Fauly: 18:19. Trestné hody: 22/17 – 14/9. Trojky: 9:15. Doskoky: 31:39. Diváci: 202.