Od začátku utkání se oba týmy střídaly ve vedení. Nakonec si ale potřebné tři body připsala Choceň.

Choceň – Šumperk 7:6 (2:1)

Celý zápas sledovali diváci vyrovnaný souboj, ve kterém se akce přelévaly z jedné strany na druhou. „My jsme po naší chybě na začátku utkání prohrávali, ale pak se to nějak převrátilo, formace se střídaly jedna za druhou,“ hodnotil utkání trenér Gillotiny David Čechlovský. Před koncem prvního poločasu měli hráči Chocně výhodu přesilové hry, kterou ale nevyužili.
Po změně stran se opakoval průběh utkání z první půle. Hráči si střídali míč a gólmani měli plné ruce práce. „Náš gólman nás hodně podržel, díky němu se nám podařilo vyhrát. Ke konci utkání jsme dali dvě penalty, díky nimž jsme vyhráli, protože jsme odskočili na rozdíl dvou branek a Šumperku už se nepodařilo dotáhnout rozdíl,“ řekl trenér David Čechlovský.
Chřipková epidemie se zatím týmu z Chocně vyhýbá, na utkání šestnáctého kola tak chyběl jen Aleš Kaplan, který je důležitým hráčem. Čechlovský je se sobotním výkonem svých svěřenců velmi spokojený: „Myslím si, že za sobotní utkání nemám klukům co vytknout. Některé situace se řešily individuálně, ale jsem rád, že včerejší zápas odjezdili. Řekli jsme si, že potřebujeme vyhrát, a opravdu se nám to podařilo. Na všech hráčích bylo vidět, že do toho chtějí jít a opravdu chtějí vyhrát.“ Dále Čechlovský připomněl působení Gillotiny v první lize: „Vloni jsme hráli v první lize, individuální schopnosti jednotlivých hráčů jsou tedy na velmi dobré úrovni. Jsem velmi rád, že utkání se Šumperkem dopadlo tak, jak dopadlo, že opravdu kluci jezdili. Myslím si, že naše výhra je zcela zasloužená.“
Branky Choceň: Šulc 4, Seidenglanz, Smola, Lesák.
Sestava Choceň: Kroupa – P. Čechlovský, Seidenglanz, Kubec, Šabata, Lesák, Smola, Šulc, Chleboun, Smejkal, Tošovský

Gillotina Choceň se tak po šestnáctém kole nachází na druhém místě s dvaatřiceti body.