Pověstnou třešničkou na dortu celého memoriálu se stalo utkání weltrové váhy Bronislava „Wolfa“ Kubína ze Třebové proti domácímu Zarovi, boxujícímu v nepříjemném obráceném gardu. Nutno přiznat, že první dvě kola si náš borec hledal cesty, jak se k Italovi přiblížit, zkrátit vzdálenost a zasahovat.

Do třetího kola nastoupil Kubín výrazně nahecován koučem Mikotou, začal více přihazovat pod kotel a třebovský expres se rozjel za Italem na plné obrátky. Z dvojitého krytu odpovídal na obrácený gard pravými kontry, levým hákem a pravým zvedákem ve stylu kolegy z třebovského depa „Tornáda“ Veleckého. Domácímu borci rychle ubyly síly a nestíhal unikat z provazů.

Zoufalý Ital nedokázal vymyslet už nic lepšího, než útočit nečestnou taktikou, když šel proti Kubínovi hlavou. Dokonce si sám při jednom z výpadů poranil čelo. Kubín odpovídal kontry a zvedáky. Následovalo druhé počítání, po němž Zara opět napadl našeho boxera hlavou. Ital nadále útočil stejným způsobem, takže byl rozhodčím ve čtvrtém kole diskvalifikován a Kubín se mohl radovat ze zaslouženého vítězství.