Na náročných trasách, které připravili soutěžícím v kategorii mládeže a dospělých zkušení instruktoři Miroslav aTomáš Kaššovi, se utkalo dvanáct soutěžících.

„Závody v lezení na umělé stěně zde pořádáme jednou do roka, letos jde už o šesté pokračování. Kategorie jsou odděleny zvlášť, děti do dvanácti let a dospělí, startuje celkem dvanáct účastníků“, upřesnil Jaroslav Roszler, jenž má v domě dětí na starost adrenalinový kroužek. Jeho součástí je i lezení na umělé stěně.

Příznivců mladého sportu je čím dál více, potvrzuje to také pracovník ústeckého „dédéemka“: „Boulderingových stěn v našem regionu přibývá, vyrojily se jako houby po dešti. Dvě najdete v Ústí, další v Lanškrouně či Třebové. Bouldering je základní průprava pro další lezení a také proto je teď velmi oblíben.“
V sobotním závodě byl v mladší kategorii nejúspěšnější Roman Šafář, za ním skončili Stanislav Kulich, Ondřej Sichra a také jediná z dívek, Evelína Minářová. V hlavním závodě nenašel přemožitele Tomáš Starý, druhé místo obsadil Michal Hanzl a třetí Šimon Marek. Mezi muži se neztratila ani zástupkyně něžného pohlaví Lenka Dudlová.

(jp)