Na turnaj do Maďarska se vydalo šest bojovníků Dsc Gym Třebovice různých váhových kategoriích a technických stupňů. Tento turnaj přezdívaný „malá Evropa" je velice prestižní, co se týká účasti zápasníků z evropských států. Své zástupce vyslalo Německo, Rakousko, Česko, Slovensko, Ukrajina, Polsko a Maďarsko.
Za Dsc Gym Třebovice se účastnili: trenér Lukáš Janda, David Sedlák, Dušan Pala, Filip Vejrek, Václav Vávra a Pavel Mikulecký. Všichni tito bojovníci byli odhodláni dovézt do České republiky cenné kovy. Nakonec se to povedlo Filipu Vejrkovi, který zápasil ve váhové kategorii do 100 kg a v technickém stupni blue belt. Vejrek vyhrál dva zápasy a jeden prohrál, když podlehl na škrcení od zápasníka s Jungle bjj Prague. Druhým bronzovým medailistou se stal David Sedlák, váhová kategorie do 95 kg a technický stupeň purple belt.
Tento turnaj byl pro třebovické zápasníky velkou zkušeností a premiérou v jejich nových technických stupních, které obdrželi teprve nedávno od hlavního trenéra Michala Bittnera, jenž jako jediný Čech vlastní černý pás v brazilském jiu jitsu. „Z pohledu trenéra jsem spokojený s výkony svých svěřenců, vždyť jsou o kus cesty zase vpřed. Na tak velkém turnaji, jako je Hungaria Open, není ostuda být poražený. Poděkování patří sponzorům, bez kterých by se tyto cesty nemohly uskutečňovat," dodal trenér Lukáš Janda. (lj)

„Je to pro mě i pro náš klub úspěch," říká držitel bronzu

Třebovice – V sobotu 1. prosince se představí na Mistrovství České republiky v brazilském jiu jitsu a opět se bude chtít porvat o jednu z medailí. Filip Vejrek, bojovník klubu Dsc Gym Třebovice, si totiž přivezl z přípravného turnaje Hungaria Open bronzovou medaili a chce další. „Chtěl bych přivézt medaili, šanci určitě mám," říká třebovický borec.
 

Na turnaji v Maďarsku se vám dařilo a přivezl jste si bronzovou medaili. Je to pro vás úspěch?
Je to pro mě i pro náš tým úspěch, jelikož jsme malý klub. Je to odraz toho, že i v tak malém klubu je možnost získat úspěchy.
Jak velká konkurence se sjíždí na takovéto turnaje a kolik borců se účastní právě ve vaší kategorii do 100 kg?
V mé kategorii, což jsou modré pásy do sta kilogramů, je to asi dvacet borců, možná o trochu méně. Jelikož je to poměrně velký turnaj, tak celkový počet zápasníků se pohybuje kolem šesti až osmi set bojovníků.
Kolik zápasů jste musel absolvovat, abyste dosáhl bronzové medaile?
Byly to tři zápasy.
V sobotu jste byli trénovat na Slovensku na nadcházející Mistrovství republiky, které se bude konat v Praze. Proběhla příprava podle očekávání?
Myslím, že ano. Byli tam kvalitní borci a hlavně to bylo něco jiného, protože na tréninky mezi sebou jsme zvyklí v našem klubu, určitě jsme tím získali nové zkušenosti.
Takže „sparingy" jsou v tomto směru dobrou přípravou.
Ano.
Budete odjíždět na Mistrovství republiky v brazilském jiu jitsu s ambicemi na medaili?
Určitě bych chtěl přivézt medaili. Je to jen domácí mistrovství, což znamená, že se účastní pouze zápasníci z České republiky nikoli z jiných zemí. Šance určitě mám. Těch zápasníků bude v mé kategorii šest až osm.
Nemuselo by zůstat jen u jedné medaile, protože i vaši kolegové budou chtít, jak se říká, urvat cenný kov.
My doufáme, že přivezeme medailí víc.
Mistrovství republiky je poslední velkou akcí v závěru roku?
V lednu jedou ještě trenér Janda a David Sedlák na Mistrovství Evropy do Lisabonu. Uvidíme, jak dopadnou tam.