Gillotině se v minulém kole, kdy hrála v Jeseníku, podařilo jen remizovat. Tým tak přišel o cenné dva body. Šumperk naopak s Chotěboří zvítězil a dotáhl se na páté místo. „Šumperk hraje poměrně vyrovnaně doma i venku, tak to bude velmi náročné utkání, “ řekl asistent trenéra Petr Drvota.
Tým se potýká v současné době s malým počtem hráčů. V utkání v Šumperku nastoupilo pouze sedm hráčů. Petr Drvota proto doufá, že se podaří všem, kteří podlehli chřipce, vyléčit a do sobotního důležitého zápasu nastoupí v plné síle.
„Šumperk je velmi útočným týmem, myslím si, že padne mnoho branek. Útok tohoto týmu je opravdu velmi dobrý, ale na druhou stranu my také nejsme vyloženě defenzivní tým, takže v utkání bude hodně důležité, kdo dokáže dát více branek,“ řekl Drvota. Dále dodal, že Gillotina nebude příliš taktizovat .
Petr Drvota ale nenechává nic náhodě a snaží se o týmu Šumperka získat co nejvíce informací. „Koukal jsem na internetu, že se do týmu vrátil po zranění velmi zkušený Richard Sokol. Koukal jsem na video, že hrají s pivotem, což pro nás bude oproti jiným utkáním obrovská změna, ale budeme si s tím muset nějak poradit a dát si na to pozor.“
Petr Drvota se nebojí před utkáním odhadovat výsledky. Před zápasem se Šumperkem zněl jeho odhad na 5:3 pro tým Gillotiny. Zda se jeho odhad nemýlil, se dozvíme v sobotu.
Futsalisté Chocně doufají, že na toto pro ně velmi důležité utkání přijde do sportovní haly mnoho diváků, kteří se budou futsalem bavit. „Pravidelně chodí okolo sta lidí a myslím, že nemohou odcházet zklamaní. Mimo utkání s Agromeli jsme doma ještě neprohráli, “ řekl Drvota a dodal: „Snad fanoušky ani tentokrát nezklameme.“