Na autodromu ve Vysokém Mýtě se jel další podnik mezinárodního mistrovství České republiky v supermotu. Atraktivní disciplína, kdy závodníci kombinují motokros a silniční závody, přitáhla do ochozů autodromu solidní návštěvu, která viděla tréninkové, kvalifikační i dvě závodní jízdy v pěti skupinách.

Závodů se účastnili jezdci na čtyřkolkách, dále závodníci v kategoriích Mitas cup a Mitas cup junior, což byly hobby kategorie. Do třídy Open se mohli přihlásit jezdci s licencemi pro ježdění v České republice. Nejvyšší kategorie Supermoto byla rozdělena podle kubatur – do 450 ccm a nad. Jejich závodní jízda byla společná a jezdci z nižší kategorie byli klasifikováni i v té vyšší. Vítězem se stal ten jezdec, který za dvě soutěžní jízdy nasbíral větší počet bodů: 25 dostal první, 22 druhý a tak to šlo dále.

Kvůli termínové kolizi s mistrovstvím světa chyběl na závodech ve Vysokém Mýtě nejlepší český jezdec Petr Vorlíček. „Přijel k nám ale další vynikající závodník Jiří Boček, který, ač je velice mladý, podává stabilní a vyrovnané výkony,“ řekl jeden z členů pořádajícího autoklubu Jiří Janovec. Boček jeho slova potvrdil, když dokázal vyhrát obě jízdy nejprestižnější skupiny Supermoto.

Zpestřením pro diváky byl závod atraktivních čtyřkolek, které vyhrál polský jezdec Sobczyk.

Výsledky – čtyřkolky: 1. Pawel Sobczyk POL (25 bodů za první jízdu, 25 bodů za druhou jízdu) 50, 2. Jindřich Petlach (22, 22) 44, 3. Martin Grochowski POL (16,20) 36. Mitas cup: 1. Vladimír Potužák (25, 25) 50, 2. Zdeněk Kuchař (20, 22), 3. Miroslav Pergl (22, 20). Mitas cup junior: 1. Tomáš Urbánek (25, 25) 50. Open: 1. Vít Janoušek jr. (25, 25) 50, 2. David Hlavatý (20, 20) 40, 3. Petr Střelka (18, 18) 36. Supermoto 450: 1. Jiří Boček (25, 25) 50, 2. David Brabec (22, 22) 44, 3. Jan Kvasnička (20, 18) 38. Supermoto Prestige: 1. Jiří Boček (25, 25) 50, 2. David Brabec (20, 22) 42, 3. Jan Vodochodský (22, 20) 42.